Лесь Танюк презентував «Щоденники без купюр»

12 жовтня 2015

12 жовтня Лесь Танюк завітав до Острозької академії. Режисер театру і кіно, громадський діяч і колишній народний депутат розповів спудеям про Леся Курбаса та презентував «Щоденники без купюр» — 37 виданих томів із 60, які починаються записами 1956 року.

«Мені просто хочеться видати всі ці щоденники, але найбільше хочеться описати сьогодення: те, що хотіла мати Україна після Майдану, як вона намагалася досягнути цього, і як вкотре ідеї Майдану зазнали краху, адже кожна нова влада, яка приходить, не виявляється кращою, ніж попередня. Це дуже драматично»,

поділився Лесь Танюк.

Гість зазначив, що хоч і часто припиняв роботу над щоденниками, але повертався до неї знову, оскільки бачив, як це важливо для української культури, адже вона не пріоритетна для держави:

«У наш час ми все-таки намагалися зробити культуру домінантною і ставили питання про її стратегічне значення. Це дуже важливо. Сьогодні культура не оцінюється нашими владниками як стратегічний варіант. Влада недооцінює взагалі гуманітарну сферу як таку. Вона скорочує гроші на науку, зокрема на фундаментальну науку, вона скорочує гроші на центр Леся Курбаса, вона скорочує гроші на театри, себто вона вважає мистецтво якимось додатком до відпочинку».

Викладач кафедри української мови та літератури НаУОА, поет Анатолій Криловець зауважив:

«Ці щоденники — це спогади людини, яка дуже багато побачила, багато пережила. Це інше покоління. Навіть я молодший набагато. Інколи, спілкуючись зі студентами, ловлю себе на думці, що вони не розуміють, якою була та епоха. Скажімо, 70-ті роки чи 60-ті. Прочитавши щоденники, ви будете знати, хто такі шістдесятники і як жили ці люди. Звичайно, що це дуже потрібні книжки».

Усі напрацювання Лесь Танюк подарував бібліотеці Острозької академії, тож тепер студенти університету зможуть ознайомитися з книгами автора.