Василь Шкляр відвідав Острозьку академію

12.03.2015

Батько українського бестселера, один із найбільш читаних і найвідоміших українських письменників Василь Шкляр відвідав Національний університет «Острозька академія» 12 березня. Автор презентував свою книгу «Маруся», яка вийшла друком у 2014 році.

«Я приїхав до вас сьогодні зі своєю коханою дівчиною Марусею», − почав письменник свою розповідь. В історичному романі «Маруся» йдеться про тендітну 16-річну дівчину Олександру Соколовську. У драматичному 1919-му році Саша долучилася до боротьби за визволення Вітчизни. Після загибелі братів та повстанських отаманів дівчина стала на чолі тисячного повстанського загону, взявши собі прізвисько Маруся. «Усі думають, що це була якась велика, могутня жінка, але насправді це була юна золотоволоса гімназистка, яка одягла козацьку шапку й воювала до останньої краплі крові. Родом вона з села Горбулів на Житомирщині»,

зазначив автор.

Основні перипетії роману перегукуються із сучасними подіями в Україні. У 1919 році в Києві також відбувся Майдан, коли галицька армія вибила з міста більшовиків.

«Як завжди підступний москаль обдурив нас і, поки йшли перемовини, роззброїв галичан. Тоді почався крах української армії і визвольних змагань загалом»,

додав на завершення В. Шкляр.

Традиційно після презентації всі присутні могли придбати книги гостя й отримати автограф на пам’ять.

«Я щаслива від того, що могла не тільки почитати, а й послухати Василя Шкляра. Коли він цитував уривки своїх творів, люди сиділи роззявивши рота, настільки він захоплює. Хотілося б, щоб подібні зустрічі відбувалися частіше»,

поділилася враженнями студентка гуманітарного факультету Алла Максимчук.

Теги: Пасічник, Шкляр, Острозька академія