Прославляли Бога під небесами полігону

11 січня 2015

Десятого січня на Рівненському полігоні відбулося різдвяно-новорічне дійство. Для воїнів новоствореного батальйону, який здійснює тут військові навчання перед відправленням у зону бойових дій АТО, колядував хор «Благовість» (регент Юлія Полонська) храму Преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» (настоятель протоієрей Василь Жуковський).

Поміж лісового краєвиду над полігоном гучно і піднесено, святково і задушевно лине: «Христос народився! Славімо Його! Слава Україні! Героям слава!» Перед виступом хору «Благовість» острозький поет Олесь Ундір продекламував поетичний заспів:

Зі схилів древніх Вілії, Горині,

Де мудра Академія сія,

Вітає воїнів тут нині

Божественна поезія моя.

Це Вам, захисники Вітчизни,

З душі лунає щире слово,

Щоб був розбитий ворог грізний

Обов`язково!

Слава Богу! Слава Богу!

Ми зустріли Новий рік.

Хай осяє Вам дорогу

Цвіт Господньої зорі!

Хористи академічного хору «Благовість» студентсько-викладацького храму заколядували сім колядок: «З колядою ідем», «Нова радість стала», «Різдвяна ніч», «У Вифлиємі днесь Марія», «Дзвони дзвонять», «Слава Богу народженому», «Родинна колядка», а також заспівали віншування «Будьте здорові». Після кожної колядки Олесь Ундір читав українським воїнам власні поетичні твори про Різдво Христове, Україну, віру в Бога, рідних край, захисників Батьківщини. Радістю сяяли солдатські очі, випромінюючи тепло, спокій, мир від зачарованого духовного співу і задушевних віршів. Автор поетичних збірок «Божественний храм душі», «Різдвяні фрески» подарував їх бійцям Рівненського батальйону. Адже:

Слово — також зброя,

Криця духу бойова:

Букви — то набої,

А снаряди — то слова.

Гучні солдатські оплески вдячності, за подарований для них святковий концерт, линули над січневим полігоном. Аплодували учасникам духовного дійства, в якому також узяв участь хор священнослужителів Свято-Покровського собору міста Рівного.

Віриться, що кожне солдатське серце в той непогожий день було зігріте співом і поетичним словом, що цей духовний захід надовго залишиться в душах українських воїнів.

Під сильним враженням культурно — мистецького дійства творчім серці Олеся Ундіра цього ж дня народився новий вірш:

На Рівненському полігоні

Дзвенить колядок спів.

Солдати плещуть у долоні,

Бо кожен з них радів

у спогадах про рідну хату,

Про милий отчий край,

Про успіх мами, щирість тата

І свій сердечний рад.

і навіть сосон бронзолицих

плескала зелень-віть:

Ще довго-довго буде снитись

Солдатам наш різдвяний цвіт.

На добру, довгу згадку про цю подію учасники духовного дійства сфотографувалися з воїнами Рівненського батальйону на плацу полігону.