Острозьку академію відвідала родина Соколиків з Канади

10.07.2015

Ярослав, Оксана та Всеволод Соколики 9 липня побували у Національному університеті «Острозька академія».

Українці за походженням — родина Соколиків — проживають у Канаді й упродовж багатьох років підтримують щирі дружні відносини з Острозькою академією. Оскільки Ярослав та Оксана Соколики — єдині розпорядники творчої спадщини Уласа Самчука, то саме з їх ініціативи встановлено пам’ятник Уласу Самчуку й відкрито музей письменника в місті Рівному до його 100-річного ювілею. Також здійснено перевидання його творів для широкого кола читачів в Україні, а серед інтелектуальної молоді уже декілька років поспіль проводяться конкурси, присвячені творчості цього видатного письменника.

Крім цього, Острозькій академії як провідному центру української духовності та патріотизму панство Соколиків надало ексклюзивне право перевидавати твори прозаїка для широкого кола читачів в Україні. Так, до сторіччя з дня народження Уласа Самчука редакційно-видавничим відділом Острозької академії було видано трилогію письменника «Волинь», яка користується неабиякою популярністю, спогади і враження Уласа Самчука у двох частинах, що охоплюють період Другої світової війни «На білому коні. На коні вороному». До 105-річниці від дня народження видатного письменника побачила світ збірка творів Уласа Самчука «Марія», «Віднайдений рай» та «Чого не гоїть огонь». Ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник розповідає, що на досягнутому не зупинятимуться. Планується видання четвертого тому творів Уласа Самчука, адже літературна спадщина поета надзвичайно багата. Редакційний комітет уже визначив, які твори письменника увійдуть до цього тому. Передбачається перевидання творів мемуарного характеру, присвячених рокам Другої світової війни, — «П’ять хвилин по двададцятій» і «Планета Ді-Пі». На думку Петра Кралюка, Улас Самчук був багатогранною особистістю, адже реалізував себе не лише як письменник, а й літературознавець, публіцист і навіть філософ.

На знак багаторічної плідної співпраці в Острозькій академії обладнано нову аудиторію за останнім словом новітніх технологій, що носитиме ім’я родини Соколиків-Бризгун. Гості зустрілися з ректором академії, професором Ігорем Пасічником, проректором з навчально-наукової роботи, професором Петром Кралюком, проректором з навчально-виховної роботи, професором Русланою Каламаж та директором Інституту досліджень української діаспори, деканом факультету міжнародних відносин, професором Аллою Атаманенко. Родина Соколиків разом з керівництвом Острозької академії обговорили ідею чергового Всеукраїнського конкурсу, який проводитиметься у 2015-2016 навчальному році на тему: «Творчість Уласа Самчука у вимірі українського сьогодення» у таких номінаціях: краща наукова робота, кращий учнівський твір, краща публікація в центральній пресі, краща публікація в мас-медіа регіонів. Конкурс, присвячений творчості Уласа Самчука, триватиме з 1 вересня 2015 року до 15 лютого 2016 року. До співпраці запрошуються учні загальноосвітніх шкіл, студенти та аспіранти вищих навчальних закладів України.

VІ Всеукраїнський конкурс для студентської та учнівської молоді "Творчість Уласа Самчука у вимірі українського сьогодення"

Теги: Острозька академія, діаспора, Соколики, Самчук