ХІІІ Школа європейських студій в Україні пройшла в Острозькій академії

05 жовтня 2015

Закриття Школи європейських студій відбулося 4 жовтня у Національному університеті «Острозька академія». Проект був організований Представництвом Європейського Союзу в Україні і тривав п’ять днів. Основна мета Школи — поширення інформації про Європейський Союз та про євроінтеграцію зокрема.

ХІІІ сесія проекту Представництва ЄС зібрала молодь із різних куточків Західної України в Острозькій академії. Учасники Школи європейських студій та студенти університету мали нагоду почути лекції відомих представників різних сфер діяльності. Відтак, історію України в європейському контексті проаналізував запрошений професор університету Гумбольдта Андрій Портнов, про твіттер-дипломатію розповіла Олена Дуб, керівник Українського медіацентру реформ та бізнес-омбудсмен при Державній фіксальній службі України Тарас Качка роз’яснив суть економічних реформ, а професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань виділив геополітичні аспекти європейської інтеграції України.

«Після участі в Школі я почала бачити нові можливості для себе. Я зрозуміла, що немає ніяких кордонів, треба просто робити, мріяти і втілювати мрії»,

ділиться спогадами випускниця ІІІ сесії Школи, одна з лекторів цьогорічної — Юнна Гейдор.

Проведення Школи співпало із відкриттям інформаційного центру Європейського Союзу. З цієї нагоди керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіс Вілчінскас особисто поспілкувався з учасниками проекту.

Важливою метою Школи є створення мережі молодих освічених лідерів.

«Зараз з’являється багато міжнародних проектів, де треба мати хорошу команду, а коли ти вже знаєш людей, які можуть допомогти, порадити — немає проблем»,

розповідає учасник Школи, лучанин Олексій Табачук.

«Все ж є стереотип, що університети в Україні трохи консервативні, відстають трішки. Але Острозька академія — це показник того, що є університеті відкриті, якісні»,

ділиться враженнями про Острог модератор заходу Володимир Єрмоленко.

Також у рамках Школи Європейських студій відбувся захід «Книжкова євротолока» за участю Софії Андрухович та Видавництва Старого Лева. Протягом акції учасники проекту та студенти академії брали участь у конкурсі «Книжка, що змінила Європу», за що отримали в подарунок книги.