В Острозькій академії вшанували пам'ять Василя Стуса

04 вересня 2015

Лекцію-епітафію «Гойдається вечора зламана віть», присвячену 30-річчю з дня смерті Василя Стуса, провели для пешокурсників у Національному університеті «Острозька академія» 4 вересня.

Захід організувала кафедра української мови та літератури НаУОА, тож присутніми на лекції були майже всі представники цієї кафедри.

Розпочалося заняття зі вступного слова кандидата філологічних наук, доцента Анатолія Криловця, а після цього мали можливість висловитися й інші науковці університету. Наприклад, кандидат філологічних наук, професор Світлана Кочерга поділилася враженнями від зустрічей з людьми, які знали Стуса, любили та передавали їй свої переживання. Зокрема, йшлося про Євгена Сверстюка, Михайлину Коцюбинську, Галину Стефанову тощо.

«У 47 років не стало Шевченка, у 47 років не стало Зерова, у 47 років знищили Стуса, але українська література — незнищенна»,

додала наостанок С. Кочерга.

Завершилася лекція написанням міні-твору про Василя Стуса — одне з перших завдань, отриманих першокурсниками в університеті.

Ось декілька уривків зі студентських творів:

«У кожної епохи є свій геній. У часи Радянського Союзу ним був Стус, який протиставив себе тій системі».

«Я лише сьогодні усвідомила, ким насправді була ця людина. Захопливі розповіді викладачів про життя Василя Стуса, особливо про його перебування у в’язниці залишили в моєму серці величезний слід. Завдяки таким людям, як він, наша Україна здобула незалежність».

«Василь Стус — це людина-спалах, людина-безмежність, людина-вічність».