Перша олімпіада з журналістики в НаУОА

02 жовтня 2015

Олімпіада з журналістики відбулася в Національному університеті «Острозька академія» 1 жовтня. Захід проводили в академії вперше.

«Попри поширену думку, що журналістика ─ дисципліна суто практичного спрямування, я все ж вважаю, що, оскільки наш університет репрезентує себе як потужний науковий осередок, є потреба залучати студентів-журналістів і до наукової праці. Ця олімпіада ─ один із кроків до реалізації такої потреби»,

вважає організатор олімпіади, старший викладач кафедри журналістики, кандидат філологічних наук Сергійчук Зоряна.

Турнір проводився з метою відбору учасників на Всеукраїнську олімпіаду з журналістики. Спочатку студенти виконували тестові завдання, що складалися з трьох блоків. У першому блоці були питання з історії та теорії журналістики, у другому — із українського літературознавства, а третій блок містив питання з української мови. Пізніше компетентне журі визначить десятку найкращих учасників, які готуватимуться до відбору на Всеукраїнську олімпіаду, яка є досить престижною в галузі інформаційних технологій.

«Оскільки я майбутній журналіст мені було цікаво взяти участь в олімпіаді, перевірити свої знання й подивитися, на що я здатен. Мені сподобалося, залишились позитивні враження. Проаналізував свої знання і зрозумів, у до вивчення чого потрібно докладати більше зусиль, адже питання були також і з української мови та літератури. Охоче візьму участь і в наступних олімпіадах»,

ділиться враженнями учасник Володимир Басюк.

Загалом до конкурсу долучилося 29 учасників.

«Дуже добре, що в академії була проведена олімпіада з журналістики. Для того, щоб студенти нашої спеціальності надалі змогли працювати за фахом, їм необхідна ґрунтовна база знань. Для цього потрібно не лише грамотно писати, а й правильно подати матеріал. Це дуже хороший поштовх і для студентів, і для академії, адже студенти представлятимуть її на всеукраїнському рівні»,

вважає випускник спеціальності «Журналістика» Наталія Круглик.

Організатори планують зробити цю олімпіаду щорічною, оскільки вона дає неоціненний досвід і підвищує професійні навички не лише з практичної точки зору, а й з теоретичної.

«Як відомо, теорія схожа на фундамент будинку: якщо він недосконалий, то і стіни практики будуть нестійкими. Олімпіада дала можливість перевірити свої теоретичні напрацювання на ниві обраної спеціальності. Я вважаю це корисним досвідом, насамперед для студентів. Завдяки подібним заходам можна зрозуміти свої слабкі та сильні сторони, попрацювати над „прогалинами“, аби потім почуватися впевнено під час роботи»,

каже учасниця олімпіади Катерина Дудар.