В Острозькій академії розписували писанки для воїнів АТО

02 квітня 2015

Майстер-клас із писанкарства «Розпиши писанку» відбувся в Національному університеті «Острозька академія» 1 квітня. Майстрині з Хмельниччини Галина Бернацька та Валентина Когут навчали цьому старовинному ремеслу усіх охочих.

Розпочали захід зі спільної молитви. Перш ніж узяти до рук писачки, майстрині розповіли про походження писанкарства, його особливості в різних регіонах, пояснили значення деяких символів. Жінки привезли із собою близько 50 писанок, виконаних різними техніками: шкрябанням, обклеюванням бісером та тканиною, традиційним розписом тощо.

Охочих розфарбувати писанку зібралося немало: захід відвідали не лише студенти Острозької академії, а й учні шкіл Острога та Оженина. Особливим гостем майстер-класу став єгиптянин Ахмед Госні, який приїхав до академії завдяки міжнародній програмі «AIESEC».

«Мені дуже сподобалося. Чудово, що ви так бережете традиції й допомагаєте цим своїм хлопцям на війні. У нас в країні нічого схожого нема! Так усе відрізняється! Цей майстер-клас для мене — новий досвід та нові емоції»,

поділився враженнями Ахмед.

Організатор майстер-класу «Розпиши писанку» студентка гуманітарного факультету Аліна Бекерук розповідає, що ідея проведення такого заходу в академії спала на думку спонтанно.

«Минулого тижня в автобусі по дорозі до Острога я познайомилася з жінкою, яка займається писанкарством. Вона розповіла багато цікавого про техніки розписування, про символи на писанках, переповіла декілька біблійних легенд. Після тієї розмови я вирішила, що було б чудово перед великим святом Воскресіння Христового зробити щось корисне для воїнів на Сході. Наші писанки увійдуть до пасхальних кошиків, які 7 квітня будуть освячені у студентсько-викладацькому храмі ім. преп. Федора Острозького і відправлені острожанам, що перебувають у зоні АТО».

Усі учасники по закінченню майстер-класу отримали іменні сертифікати.