В Острозькій академії відкрився Інформаційний центр Європейського Союзу

01.10.2015

У Національному університеті «Острозька академія» сьогодні відбулося відкриття Інформаційного центру ЄС — двадцятого в Україні і єдиного в межах Рівненщини й Хмельниччини. Мета Центру — поширення інформації про Європейський Союз та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам, сприяння участі студентів у дебатах з європейських питань, отриманні стипендій тощо.

«Острозька академія сама виявила бажання створити Інформаційний центр. Ми завжди намагаємося підтримувати такі ініціативи. Це означає, що університет уже має певну візію щодо розвитку європейських студій. Такий центр повинен стати своєрідним клубом дискусій щодо європейської інтеграції, де студенти могли б створити цікаву академічну платформу для обміну досвідом, нових проектів, в які можна було б інвестувати грантові гроші ЄС. Зараз цей ентузіазм потрібно підсилити реалізацією конкретних заходів»,

зауважив під час відкриття Інформаційного центру керівник відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Юргіс Вілчінскас.

За словами новообраного керівника Інформаційного центру ЄС в Острозькій академії, кандидата політичних наук, доцента Андрія Рибака, Острозька академія повинна продовжити місію, розпочату ще у XVI столітті своєю попередницею — Острозькою слов’яно-греко-латинською академією. Це — максимальна адаптація українського суспільства до європейських цінностей. Відтак створення Інформаційного центру ЄС в університеті, на його думку, допоможе на шляху наближення громадськості Рівненського й Хмельницького регіонів до Європи.

Також 30 вересня — 4 жовтня на базі Острозької академії відбувається Школа європейських студій (EU Study Days in Ukraine), яку Представництво ЄС проводить втринадцяте. Ініціатива прагне дати українським студентам та випускникам університетів глибші й ширші знання про основні риси нинішнього Європейського Союзу та стосунки між Україною та ЄС.

Крім цього, завтра на студентство чекатиме літературно-інформаційний захід «Книжкова євротолока», який передбачатиме спілкування з письменницею Софією Андрухович та презентацію її книги «Фелікс Австрія», яка у 2014 році отримала три нагороди, в тому числі й «Книга року Бі-Бі-Сі». Також цього дня відбудеться книжковий ярмарок від Видавництва Старого Лева та конкурс «Книга, яка змінила Європу», де конкурсанти в режимі діалогу зупродовж п’яти хвилин мають розкрити, яка, на їхню думку, книга змінила Європу і чому.

До слова, усі заходи в Острозькій академії відбуваються в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні». Це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів), які Представництво ЄС проводить в різних містах України. Мета кампанії — поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Теги: Острозька академія, ЄС, інформаційний центр