Юрій Луценко прочитав лекцію у Острозькій академії

01.09.2015

Народний депутат Верховної Ради України Юрій Луценко 1 вересня відвідав Національний університет «Острозька академія».

Розпочалася лекція із розповіді політика про його життя, а потім, традиційно, він міг відповісти на питання студентів.

Вибух під Верховною Радою, який пролунав 31 серпня через можливі поправки до Конституції України, пов’язані з децентралізацією, політик прокоментував так:

«Закон про децентралізацію діє вже півтора роки, але він по суті мертвий, бо має вступити в дію лише після того, як терористи звільнять територію Донбасу, та після виконання багатьох інших умов. Цей закон діє три роки, один із яких уже минув. У ст. 92, п. 16 Конституції визначається спеціальний статус столиці та інших міст, а це можливість сепаратизувати всю Україну. Зараз ми його скасовуємо. Головна причина вчорашніх подій — олігархи хочуть дострокових виборів до Ради, бо якою б вона не була, зараз вони нею не керують».

Війну Росії та України Ю. Луценко вважає війною цивілізацій:

«Історія світу насправді досить коротка: війна героїв, війна королів, війна націй, а тепер — війна цивілізацій. Росія тяжіє до Китаю і може стати його сировинним придатком. Завдання західної цивілізації — не віддати її всю. Росію треба поступово мирним шляхом розділити на частини як дуже небезпечного агресора. Це не тільки українсько-російська чи російсько-європейська війна. Це війна цивілізованого світу за те, щоби Росія не стала черговою силою, яка б спричинила, розпад Європи».

Депутат зазначив, що поки молоде покоління не прийде до влади, повноцінних змін не буде. Крім того, розповів про те, чому і як Кремль не може дозволити українцям провести реформи:

«У нас освічена нація, і це проблема, бо Путіну надважливо, щоб українці не жили краще за росіян. Моє покоління було виховане в СРСР, і нас із самого дитинства намагалися переконати, що ми живемо в оточеній ворогами країні. Ніби в нас найкраща країна, чудові можливості, але вороги не дають нам спокійно жити. Між українцями й росіянами існує дуже тісний зв’язок. Принаймні у багатьох із нас є родичі в Росії. І якщо в нас стане краще, росіяни зрозуміють, що проблема не в якомусь зовнішньому ворогові, бо головний ворог у них — внутрішній. Кремль не може дозволити нам проводити реформи, а ми вже й не можемо їх провести швидко, бо зараз усі наші ресурси йдуть на війну».

Під час зустрічі Ю. Луценко підкреслив, що наша армія змушена захищати державу зі старезною зброєю в той час, як росіяни використовують найсучаснішу військову техніку, тому ми точно робимо все, що можемо. Політик вважає, що те, що відбувається зараз, не буде ніколи даремним, бо

«завдяки цим подіям Україна об’єдналася. Люди тепер не асоціюють слова „Героям слава!“ з історією, УПА абощо. Це тепер не просто вигук. Тепер ми знаємо ціну цим словам, бо після майдану могили лягли в усі регіони нашої країни».

Ректор НаУОА Ігор Пасічник вручив Юрієві Луценку найвищу срібну нагороду Національного університету «Острозька академія» — медаль «Князь Василь-Костянтин Острозький» — за значний внесок у відродження університету. На завершення Ю. Луценко додав:

«Я хочу, щоб ви знали, яку ціну ми платимо за те, щоб ви стали новою Україною. Не такою, як ми. Ми знали, що держава нам усе дасть. Ви повинні вирішити вже зараз, ким ви хочете стати й не чекати нічого від держави. Самостійної України не буде без самостійної людини».

Також у Національному університеті «Острозька академія» депутат відкрив виставку «Карпатська елегія» двох художників з Івано-Франківська — Любомира Худяка та Володимира Сандюка. У виставці представлено 32 картини: переважно пейзажі, виконані в доволі неординарній кольоровій гамі. Хоча офіційне відкриття експозиції відбулося 1 вересня без участі самих художників, полотна були доступні глядачам уже 30 серпня, адже цього дня Л. Худяк та В. Сандюк побували на Інавгурації-2015 в Острозькій академії.