ІІІ Регіональний конкурс ораторського мистецтва в Острозькій академії

01.04.2015

Регіональний конкурс ораторського мистецтва для студентів та абітурієнтів відбувся в Національному університеті «Острозька академія» 31 березня. Такий щорічний конкурс пройшов уже втретє, цьогоріч він мав назву «Ми захлинаємось у хвилях другого всесвітнього потопу: на цей раз — інформаційного».

Студенти спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність», учні  шкіл Острожчини виголошували промови на задані теми. Вони порушували проблеми перевантаження інформаційного простору, непотрібної та неправдивої інформації, а також проблеми сучасних ЗМІ. Оцінювало виступи ораторів журі, до складу якого входили: старший викладач, кандидат філологічних наук, доцент, заступник декана з навчально-виховної роботи, один із організаторів конкурсу Юлія Маслова, старший викладач Оксана Прасюк, викладач-стажист Наталія Парфенюк та голова Братства спудеїв факультету ПІМ Віталія Москальчук.

«Історично склалися дві традиції щодо ораторського мистецтва. Як говорив Аристотель: „Справжній оратор це той, хто вміє переконувати“. Своєю чергою, римський філософ Квінтіліан наголошував, що не обов’язково переконати, а важливо донести довершеність своєї думки до слухачів, показати красу слова, вишуканість та хід міркувань. Вміння переконувати є дуже важливим, оскільки ораторство — повсякденна справа. Потрібно вміти переконати хоча б самого себе»,

прокоментувала Юлія Маслова.

Учасники конкурсу під час своїх промов намагалися переконати аудиторію фільтрувати подану в ЗМІ інформацію, а також вдало доносили свої думки щодо теми заходу до слухачів.

«Я вважаю доцільним організацію таких заходів, адже молодь повинна вчитися правильно формулювати власні думки та доносити їх до інших. Проблема порушена сьогодні є надзвичайно актуальною. Молодь повинна вміти боротися з неправдивою інформацією та знайти вихід із цього своєрідного інформаційного потопу»,

стверджує учасник конкурсу, студент 1 курсу спеціальності «Міжнародні відносини» Орана Санчез Маркос Мігель.

Усі учасники конкурсу були нагороджені сертифікатами. Переможницею конкурсу стала учениця Бугринського НВК Катерина Трусик. Друге місце посіла теж учениця Бугринського НВК Юлія Давидюк, а третє місце — студентка третього курсу спеціальності «Документознавство та інформаційної діяльності» Юлія Пастух. У номінації «глядацькі симпатії» переміг студент-першокурсник Орана Санчез Маркос Мігель. Номінанти на додаток до сертифікатів отримали подарунки.

Варто зазначити, що врученні сертифікати дають право абітурієнтам на першочергове зарахування на спеціальність «Документознавство та інформаційна діяльність».

Теги: конкурс ораторського мистецтва, ПІМ, Маслова