Інавгурація–2014 в Острозькій академії

31.08.2014

У Національному університеті «Острозька академія» 31 серпня відбулася Інавгурація-2014 — урочиста церемонія посвяти першокурсників у спудеї.

«Дорогі першокурсники, ви народилися в незалежній Україні. На вашу долю випали надзвичайно великі випробування. Ви гартувалися на подіях Помаранчевої революції, Революції гідності. А зараз в Україні відбувається війна. Утім, я вірю, що ви будете навчатися у мирний час. Упевнений, що саме у ваших рядах, загартованих тими подіями, які відбуваються в нашій державі, стоять майбутні президенти і міністри України. Адже в Острозькій академії формуються не лише висококласні фахівці, а й справжні інтелігенти і патріоти. Я вірю, що наш університет стане для вас другою домівкою і справжньою альма-матер. Диплом Острозької академії — це уже всеукраїнський бренд, адже 94% випускників нашого вишу працевлаштовані за спеціальністю»,
з такими словами звернувся до першокурсників ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник.

Цьогоріч студентами Українського Оксфорду стали майже 600 юнаків і дівчат з різних куточків України. Наприклад, студентка-першокурсниця факультету міжнародних відносин Дарія Шашуро, родом з Луганської області, попри те, що документи для вступу подавала в інші університети, мріяла навчатися тільки в Острозькій академії.

«Острозька академія мені сподобалася через те, що це невеликий навчальний заклад. Тут усі, як одна дружна сім’я — допомагають і підтримують одне одного. Моя мрія здійснилася!»,
ділиться враженнями дівчина.

У заході традиційно взяли участь театралізовані герої: засновники Острозької академії — князь Василь-Костянтин Острозький та княжна Гальшка Острозька, видатні діячі Острозького освітньо-культурного осередку — Іван Федорович та Герасим Смотрицький. У присутності професорсько-викладацького складу, гостей свята першокурсники дали обіцянку спудея Острозької академії, а також отримали у подарунок книгу життя — Біблію.

Варто зауважити, що обіцянку дали і викладачі вишу, які минулого року захистили дисертаційні дослідження. Тож професорсько-викладацький склад Острозької академії поповнився 10-ма кандидатами наук.

Крім цього, під час церемонії Інавгурації відбулася посвята ректора Державного університету ім. Шимона Шимоновича в місті Замость (Польща) Вальдемара Мартина, який був присутній на святі, у Почесні Доктори Острозької академії.

Частуючись святковим короваєм, першокурсників привітали голова Рівненської обласної державної адміністрації Сергій Рибачок, голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов, протектор НаУОА, член Наглядової ради НаУОА, Академік Острозького академічного Братства, кандидат економічних наук Роман Василишин, колекціонер, меценат, реконструктор Олексій Шереметьєв, відомий український історик, доктор історичних наук, професор Василь Ульяновський, мер міста Острога Олександр Шикер. До привітань також приєднався голова Братства спудеїв Острозької академії Данило Плахотін.

Церемонія Інавгурації завершилася урочистим введенням першокурсників до храму науки — Національного університету «Острозька академія».

Також усі охочі мали можливість побувати на презентації батального полотна художника Юрія Нікітіна «Мінерва супроводжує Князя Острозького в битві під Оршею».

Завтра День знань в Острозькій академії розпочнеться із патріотичної акції — спільного виконання гімну України професорсько-викладацьким складом та студентами НаУОА. Також першокурсники відвідають лекцію «Україна — незалежна держава», яку прочитають для них провідні науковці Острозької академії.

Теги: Острозька академія, Інавгурація, Пасічник, Рибачок, Кириллов, Pasichnyk, Інститут права ім. І. Малиновського, Братство спудеїв, Книга рекордів Гіннеса, гуманітарний факультет, економічний факультет, факультет політико-інформаційного менеджменту, факультет романо-германських мов, факультет міжнародних відносин