В Острозькій академії презентували книгу творів Сергія Кушніренка

30 травня 2014

У Національному університеті «Острозька академія» зусиллями Інституту дослідження української діаспори НаУОА та Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського відбулася презентація книги «Загублений талант. Сергій Кушніренко», що вийшла у дрогобицькому видавництві «Коло». У збірнику подані твори поета та письменника, який після втрати батьків жив в Острозі. Творчість Сергія Кушніренка розгорнулась у 1930-х — на початку 40-х років у середовищі української еміграції у Польщі і сьогодні його ім’я належить до провідного кола українських поетів. У презентованій книзі вперше зібрано всі виявлені поетичні та прозові твори Сергія Кушніренка, а також підготовлений упорядником книги біографічний нарис, документи, листи.

Упорядкувала ці матеріали доктор історичних наук Надія Миронець —провідний науковець Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України,. У підготовці книги також допомагали донька письменника Ірина Сергушко й онука Світлана Гондя. Під час презентації книги вони поділилися спогадами про спілкування з Сергієм Кушніренком, який з родиною в середині 2940-х рр. був разом з іншими українцями Польщі виселений в Україну і решту свого життя провів, практично приховуючи свій поетичний талант. Онука пані Світлана знайшла твори письменника на горищі його старої хати. До того вона не знала, що дідусь друкував свої поезії у славнозвісному «Віснику» Донцова, його твори високо оцінювали Олена Теліга і Євген Маланюк.

Директор Інституту дослідження української діаспори Алла Атаманенко під час презентації видання підкреслила, що постать, діяльність і творчість Сергія Кушніренка, який був не лише відомим у 1920-х — 1930-х рр. поетом, а й активним громадським діячем еміграції, заслуговує на подальше дослідження. І молоді дослідники з Острозької академії можуть зробити значний внесок у дослідження життєвого і творчого шляху колишнього земляка.