Звернення учасників молебня за Україну в храмі преподобного Федора Острозького

30 січня 2014

30 січня 2014 року в студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» відбувся молебень за Україну за участю ректорату, вченої ради, професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів Острозької академії. В молебні взяли також участь представники різних християнських конфесій, працівники міської і районної рад, депутати, представники партій, людей різних професій і поглядів, які об’єдналися в молитві до Бога заради порозуміння і миру в Україні. Було прийнято звернення до церкви, влади, опозиції, народу України.

ЗВЕРНЕННЯ ДО ЦЕРКВИ, ВЛАДИ, ОПОЗИЦІЇ, НАРОДУ УКРАЇНИ

Україна — держава, де більшість населення — християни, тобто учні й послідовники Ісуса Христа. Та сьогодні в цій християнській країні панує велике протистояння. У мирний час лунають вибухи гранат, звучать постріли, гинуть люди, ллється кров. Чи про таку Україну мріяли покоління українців, чи в такій Україні ми бажаємо жити і працювати?

Згадаймо, що і Президент України, і Уряд, і Верховна рада України, і персонально кожен депутат, і протестувальники на Майдані в Києві та на інших майданах України, і правоохоронці, й силовики в рядах Беркуту, і судді, і прокурори є християнами і є відповідальними за долю України як нашого спільного дому.

Бог дав людям духовні закони, заповіді, за якими люди мають жити і працювати в любові один до одного: «По тому довідаються, що ви є мої учні, якщо матимете любов між собою», — говорить Господь.

Сьогодні ми всі маємо очистити свої серця від гніву, ненависті, гордині й непримиренності та наповнити їх терпінням і любов’ю.

Ми звертаємося до священства різних конфесій із проханням спільно стати у молитовному проломі за Україну.

Ми звертаємося до влади із проханням показати приклад і звершити покаянну молитву до Бога за очищення від гріха. Ми закликаємо її у мирний спосіб забезпечити права і свободи громадян, гарантовані Конституцією України, мирно урегулювати конфлікт між владою і громадянським суспільством й відновити спокій, мир, злагоду і стабільність у державі.

Ми просимо народ України принести щиру покаянну молитву перед Богом, закликаємо усіх бути мудрими, подолати невір’я, гнів, ненависть.

Усім нам потрібно пам’ятати про вищий Божий суд, який не знає компромісів, і який не можна підкупити.

Закликаємо стати на захист миру в Україні у цей скрутний час, провести по всій країні щирі молебні покаяння і порозуміння за участю представників Церкви, Президента, Уряду, депутатів, влади, опозиції, народу.

Острозька академія є правонаступницею першого вищого навчального закладу України, де побачила світ перша повна друкована слов’яномовна Острозька Біблія, яку називають скарбом української культури та духовності. Тому саме тут зібралися представники різних конфесій і релігій, ректорат, викладачі і студенти, представники влади, опозиції, люди різних віросповідань і політичних уподобань, щоб показати приклад покаянної очищувальної молитви до Бога за Україну, її сьогоднішній мир і спокій.

Учасники молебня за Україну 30 січня 2014 року. Храм преподобного Федора Острозького