Виставка робіт зі скла «Сад ідей» відкрилася в мистецькій галереї

28 березня 2014

У мистецькій галереї Національного університету «Острозька академія» 27 березня відкрилася виставка виробів зі скла під назвою «Сад ідей». Автори робіт Василина Курило та Наталія Андрейчук — випускниці кафедри художнього скла Львівської академії мистецтв, а самі скульптури — їхні дипломні роботи. Це єдиний в Україні виш, що здійснює підготовку фахівців цієї галузі.

Майстрині презентували студентам скляні скульптури, вітражі, іграшки та прикраси. Дівчата надають перевагу техніці під назвою к’юзінг. Ця техніка полягає в тому, що готове скло розрізають на частинки, викладають потрібну композицію і запікають при температурі 1200 градусів. Для своїх робіт майстрині використали спеціальне американське скло, яке не псується при випіканні, на відміну від звичайного. Таким чином народжуються об’ємні роботи із пустотами та прожилками, грою кольорів та відтінків, матовими та прозорими переходами. Студентки Острозької академії мали змогу придбати оригінальні прикраси ручної роботи відразу після виставки.

«Ми давно закохані у скло. Коли студентка Острозької академії і наша подруга Наталія Бендюк запросила нас, ми дуже зраділи, що нарешті зможемо передати частинку свого кохання вам. Острог прекрасний навесні. Він надихає на нові ідеї. Думаю, дуже швидко ми втілимо їх в життя», — зауважила Василина Курило.