В Острозькій академії відбулася конференція, присвячена Другій світовій війні

28 січня 2014

У Національному університеті «Острозька академія» 27 січня відбулася Всеукраїнська наукова конференція, присвячена 70-річчю вигнання німецьких загарбників із західних областей України. Пленарне засідання розпочав Володимир Трофимович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії Острозької академії. У своїй доповіді науковець окреслив маловідомі та замовчувані сторінки Української Другої світової війни.

«Саме 27 січня розпочалася операція з визволення нашого краю від німецьких окупантів. Варто зазначити, що у боях за Західну Україну загинули тисячі наших співвітчизників, — зазначив Володимир Трофимович. — Тому справедливо вшанувати людей, які віддали своє життя заради майбутнього України. Справедливо вшанувати й тих, які загинули через 70 років в Києві, відстоюючи демократичні цінності держави».

Учасників конференції привітала декан факультету міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор Алла Атаманенко: «Війна і смерть — це завжди страшно. У цьому ми вкотре переконалися, перебуваючи у вирі останніх подій у нашій країні. Вшановуючи тих, хто загинув у роки війни, ми повинні звертати увагу на думки експертів. Тому переконана, що сьогоднішнє обговорення допоможе учасникам конференції у їхньому професійному зростанні, допоможе сформувати власну думку про історичний шлях України».

На пленарному засіданні науковці обговорили протистояння підрозділів УПА і Червоної армії на території Волині, стан Правобережної України в період визволення від німецьких загарбників, геополітичні та міжнародно-правові наслідки визволення від німецьких загарбників для суверенітету і територіальної цілісності. Студент магістеріуму факультету міжнародних відносин Сергій Власюк представив результати усно-історичного проекту під назвою «Між життям і смертю: Рівненщина в роки Другої світової війни». Надалі робота конференції проходила у двох секціях.

В Острозькій академії відбулася конференція, присвячена Другій світовій війні В Острозькій академії відбулася конференція, присвячена Другій світовій війні