В Острозькій академії тривають ІІ Канадські читання

27 березня 2014

У Національному університеті «Острозька академія» 27 березня розпочалися ІІ Канадські читання.

Учасників наукового заходу привітав директор Центру канадознавства університету, доктор філософії, президент компанії «Східноєвропейські можливості» (м. Сейнт-Альберт, Канада) Валерій Полковський. За його словами, канадознавство в Україні нє є масовим і популярним. За його прогнозами, таким воно не буде і в найближчі роки. Однак ця наука повинна розвиватися на значно вищому рівні. Центр канадознавства Острозької академії можна вважати одним із найактивніших в Україні. В університеті багато кваліфікаційних і наукових праць стосуються саме дослідження канадського суспільства. Також на базі вишу діють міжнародні обмінні програми, які дозволяють студентам і науковцям безпосередньо ознайомитися зі специфікою канадського життя.

Учасники конференції обговорили особливості канадського варіанту англійської мови, проблеми функціонування французької мови у Канаді, особливості системи освіти у Канаді, політичної системи Канади, економічного розвитку у Канаді, канадську літературну спадщину, функціонування української діаспори у Канаді, гендерні дослідження у Канаді, політику мультикультуралізму.

У рамках наукового заходу також презентували останній том «Західноканадського збірника», який присвячений 120-річчю перебування українців у Канаді. Тут представлені матеріали авторів різних поколінь із Канади й України. Збірник містить розповіді про незвичайні долі канадсько-українських діячів. Також у книзі представлено діяльність різних наукових закладів, установ й організацій.

Канадські читання в Острозькій академії триватимуть упродовж 27-28 березня.

В Острозькій академії тривають ІІ Канадські читання В Острозькій академії тривають ІІ Канадські читання