Данило Плахотін взяв участь в обговоренні проблемних питань українського студентства

26 грудня 2014

Перший заступник Міністра освіти й науки України Інна Совсун зустрілася із представниками органів студентського самоврядування, а також первинних профспілкових організацій вищих навчальних закладів України III-IV рівнів акредитації 25 грудня в Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана. У заході взяв участь голова ГО «Братство спудеїв» Острозької академії Данило Плахотін.

Учасники обговорили нагальні питання, які хвилюють українських студентів, зокрема реформування вищої освіти та завдання студентського самоврядування у цьому процесі. Найбільш проблемним стало питання про виплату стипендій, яке нещодавно сколихнуло студентство.

Під час зустрічі з Інною Совсун вдалося з’ясувати, що :

1. СТИПЕНДІЇ БУДУТЬ ПЛАТИТИ (у «Держбюджеті 2015» вони передбачені). Проте безумовно необхідним є системне реформування стипендійної політики. Основні засади стипендійної політики (у перспективі реформування): стипендії платитимуть за успіхи у навчанні (середнє «4» не є успіхом, успіх це проекти, наукові статті (публікації), участь у змаганнях, конкурсах тощо), а також усім тим, хто потребує цього за скрутним матеріальним чи сімейним становищем (соціальні стипендії). Такі зміни, швидше за все, застануть уже молодші курси.

2. ВИБІРКОВІ ДИСЦИПЛІНИ. Необхідно спонукати студентів самостійно обирати предмети, крім базових (які тепер визначає виш самостійно, а не МОН, як це було раніше). З наступного навчального року почне працювати така модель навчального процесу, коли студент зможе обирати ті дисципліни, які вважатиме за потрібне, але в рамках норм навчального навантаження. Така практика має позитивно вплинути на якість навчання в Україні.