Острозька академія — у десятці рейтингу прозорості національних університетів

26.03.2014

Національний університет «Острозька академія» посів дев’яту сходинку у рейтингу прозорості національних вищих навчальних закладів, опублікованого нещодавно Центром дослідження суспільства.

За словами прес-служби центру, в рамках пілотного проекту Центр дослідження суспільства вирішив оцінити рівень фінансової прозорості українських національних вищих навчальних закладів.

«Готовність відповідати на запити і надавати інформацію фінансового характеру виступає маркером того, наскільки наші університети здатні звітувати перед громадськістю, передусім за розподіл отриманих з бюджету коштів, та наскільки вони є відкритими», — зазначають у Центрі дослідження суспільства.

Для оцінки прозорості університетів укладачі рейтингу надіслали по 5 запитів у 110 національних вищих навчальних закладів України (до рейтингу не включено 7 вишів, підпорядкованих силовим відомствам). У цих запитах Центр дослідження суспільства попросив надати кошторис, перелік нерухомості, перелік транспортних засобів, штатні розписи та копії декларацій про доходи керівництва університетів. Окрім цього, оцінювалась готовність вишів надавати інформацію по телефону, а також дотримання вимог закону щодо наявності інформації про держзакупівлі на офіційних сайтах університетів.

Теги: Острозька академія