Студенти Острозької академії зібрали гуманітарну допомогу для Донецького національного університету у Вінниці

25 грудня 2014

Гуманітарну допомогу студентам Донецького національного університету (ДНУ), який на час війни був евакуйований до міста Вінниці, надали волонтери Острозької академії. Евакуйовані із зони військового конфлікту студенти та викладачі ДНУ — справжні патріоти своєї держави та університету, адже залишилися зі своєю альма-матер і не стали співпрацювати із терористами.

Збір гуманітарної допомоги для донецького університету організувало «Братство спудеїв» Острозької академії спільно з Музеєм історії Острозької академії, Науковою бібліотекою НаУОА, ректоратом та ГО «Волонтери Острожчини». До акції долучилися студенти та викладачі усіх факультетів академії. Волонтерам вдалося зібрати понад 20 коробок із допомогою: продукти харчування, одяг, канцтовари, ковдри, мийні засоби тощо.

Наукова бібліотека НаУОА надала близько 600 книг, а «Волонтери Острожчини» зібрали продукти харчування: картопля та інші овочі, соняшникова олія, консервації. Витрати на доставку волонтерської допомоги з Острога до Вінниці (1500 гривень) покрило «Братство спудеїв».

У січні 2015 року голова «Братства спудеїв» Данило Плахотін планує робочу поїздку до Вінниці, аби налагодити співпрацю між студентським самоврядуванням Острозької академії та Донецького національного університету.

Наступна акція зі збору гуманітарної допомоги відбудеться в лютому-березні 2015 року. Організатори планують залучити до неї інші ВНЗ Західної України.