В Острозькій академії відбувся Фестиваль колядок і щедрівок

25 січня 2014

У Національному університеті «Острозька академія» 25 січня відбувся ІХ Всеукраїнський фестиваль колядок і щедрівок.

Нагадаємо, що мета проведення фестивалю — збереження та розвиток різдвяних традицій нашого краю й України, підвищення духовно-культурного рівня населення та залучення молодого покоління до збереження народних традицій та обрядів.

«Сьогоднішнє дійство — це не концерт і не шоу. Це молитва до Бога у відповідній формі. Сьогодні ми просимо Христа і дякуємо Богу за його любов до людей, ми просимо Його, щоб Він послав мир у нашу країну. Нехай сьогодні кожна щедрівка та колядка буде благанням про благополуччя в Україні. Нехай усе, що ми робимо, буде не заради власної користі, а для загального блага», — зазначив декан гуманітарного факультету, настоятель академічного храму отець Василь Жуковський.

Розпочав фестиваль хор храму преп. Федора Острозького «Благовість». Крім того, виступили різноманітні хорові колективи: «Домісолька» — вихованці дитячої музичної школи міста Острога, підлітковий клуб «Самоцвіт» з Рівного, хоровий колектив НаУ ОА та інші. Традиційно із вітальним словом до гостей звернувся місцевий поет Олесь Ундір, який уже дев'ятий рік поспіль бере участь у фестивалі і зачитує свої поезії.

Організатори заходу нагородили усі творчі колективи дипломами і цінними подарунками.