Концерт всесвітньо відомих музикантів Романа Реваковича та Йожефа Ерміня в Острозькій академії

24 березня 2014

У Національному університеті «Острозька академія» 21 березня відбулися «Польсько-українські музичні діалоги» — концерт камерного оркестру Хмельницької обласної філармонії за участі всесвітньо відомого диригента з Польщі Романа Реваковича та соліста, заслуженого артиста України зі Львова Йожефа Єрміня.

У мистецькій гармонії україно-польських традицій звучали прем’єрні виконання творів сучасних композиторів України та Польщі. Авангардні твори, які були виконані в рамках концерту, засвідчили нові музичні віяння ХХ століття, де традиції поступаються місцем символічному новаторству. Попри непросте сприйняття сучасної академічної музики, в Острозькій академії вона знайшла свою аудиторію.

До двогодинного концерту ввійшли твори композиторів Ґражини Бацевіч, Валентина Сильвестрова, Генрика Міколая Ґурецкі, Ігоря Щербакова, Мирослава Скорика та Войцєха Кіляра.

«В Острозькій академії я уже втретє. Це унікальне місце, у якому відчувається дихання століть. Дуже радий, що ми до вас завітали з польською та українською музикою, адже я намагаюся будувати музичні мости між двома країнами. Сподіваюся, музичні твори надихнуть публіку на рефлексії щодо проведення паралелей між ментальними рисами поляків і українців», — зауважив Роман Ревакович.