«Terra poetica»: учасники поетичного фестивалю виступили в Острозькій академії

22 жовтня 2014

«Завдяки тому, що минулого року найвищу нагороду на фестивалі здобула українка Леся Мудрак, ми змогли провести цей захід. Сьогодні третій день фестивалю. Цьогоріч він проходить у трьох містах: у Києві, Житомирі та Рівному. Побувати в Рівному й не заїхати в Острог ― було б величезною помилкою», ― розповів організатор фестивалю, режисер Сергій Архипчук.

«Terra Poetica» ― фестиваль у форматі Євробачення, що відбувається під егідою Президента, Міністерства освіти та Міністерства закордонних справ України упродовж 20―24 жовтня 2014 року. Організатори намагаються репрезентувати сучасні тенденції європейської поезії та представити світу Україну як державу з вагомими культурними цінностями й здобутками.

В Острозькій академії поети з України, Македонії, Туркменістану, Великої Британії, Болгарії та інших країн мали можливість зачитати по одному віршу. Більшість поетів читала своєю рідною мовою. Поетичний марафон тривав близько години. Твори, як і їх автори, були досить своєрідними. Болгарин Дімітр Хрістоф зачитав вірш про Майдан, а от українські автори ознайомили аудиторію з інтимною лірикою.

Я не шкодую, що прийшла сюди. Атмосфера була невимушеною, а поети дуже цікавими. Мені найбільше сподобалася британка Хіларі Ширз. Її „performance poetry“ справді захоплює. Хотілося б, щоб такі зустрічі відбувалися частіше, адже це чудова нагода ознайомитися з новими тенденціями в літературі, відкрити для себе нових авторів,
поділилася враженнями студентка Ганна Ткачук.

За словами самих поетів, в Острозькій академії їм дуже сподобалося, адже заклад не тільки має багату історію, тут вони зустріли та поспілкувалися з цікавими та відкритими людьми.