День Соборності в Острозькій академії розпочався зі спільної молитви за Україну

22 січня 2014

У Національному університеті «Острозька академія» 22 грудня відбувся молебень, присвячений великому національному святу — Дню Соборності і Свободи України. Молитви за Україну відбуватимуться у храмі Острозької академії упродовж усього дня. Молебні розпочинатимуться о 12.00, 15.00, 17.00. Студенти та викладачі вишу молитимуться за мир і добробут в Україні.

«У 1991 році Господь дарував Україні незалежність, але як це було вже не раз в історії, період після проголошення незалежності був сповнений протистоянням між владою і опозицією, напруженістю між Сходом і Заходом, — зазначив декан гуманітарного факультету, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького отець Василь Жуковський, — Сьогодні ми відзначаємо 95 річницю Соборності України в стані тривоги, протистояння, рішучості і гартування волі до кращого життя. Сьогодні ми дякуємо Богові: за те, що ми живемо в незалежній державі Україна, за те, що ми живемо в багатій державі, на яку з інтересом поглядають зі сходу і заходу, за те, що сьогодні наша держава відома всьому світову не лише Чорнобильською трагедією, перемогами боксера Кличко, перемогою на Євробаченні співачки Руслани, а й прагненням українців жити достойним цивілізованим життям. Сьогодні ми просимо Бога, щоб наш небесний Отець взяв під свій контроль ситуацію в Україні, щоб Господь відкрив розуміння своєї мудрої заповіді для влади: „Хто хоче бути вищий серед вас, той нехай стане для інших слугою“. Отже, вітаючи всіх з сьогоднішнім великим національним святом, бажаю всім нам, непохитної віри в Бога, незламної сили духу, невичерпного терпіння, безмежної любові, великої впевненості і рішучості».

В Острозькій академії переконані — особисте, сімейне і суспільне життя не можна будувати на гніві, ненависті, протистоянні.