Острозька академія відкриває нові обрії співпраці на міжнародному рівні

19 вересня 2014

Підписання 3-стороннього договору про співпрацю в галузі освіти й науки між Гуманістичною академією ім. Алєксандра Ґейштора (м. Пултуськ, Польща), Національним університетом «Острозька академія» та Рівненською ОДА відбулося в Острозькій академії 18 вересня.

Присутніми на підписанні угоди були Голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок, Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Беата Бживчи, ректор Гуманістичної академії в Пултуську Адам Косеский, ректор Острозької академії Ігор Пасічник та інші представники Острозької і Пултуської академій.

За словами Сергія Рибачка, дізнавшись про можливість підписання такого договору, він відразу ж погодився. Насамперед через те, що це хороша можливість змінити щось не тільки в нашому регіоні, а й у всій Україні. Договір передбачає обмін досвідом у питаннях євроінтеграції та вивчення діяльності структур Європейського Союзу у рамках проекту ЄС. Державних службовців ознайомлюватимуть зі специфікою співпраці на міжнародній арені. Навчання триватиме упродовж року, а викладачами будуть досвідчені польські та українські експерти в галузі політології, міжнародних відносин тощо.

"Наших чиновників треба навчити працювати з європейцями. Спочатку їх буде 50, але в перспективі всі представники української влади мали б пройти таке навчання. Цей проект — це тільки початок, який допомагатиме Україні впевнено йти вперед,
зазначив Ігор Пасічник.

Навчання планують розпочати наприкінці 2014 року. Підписаний договір, на думку керівництва Острозької академії, лише пожвавить співробітництво вишу на міжнародному рівні. Такі ж угоди про співпрацю Гуманістична академія ім. А. Ґейштора підписала і з кількома іншими українськими університетами у Львові, Вінниці, Дніпропетровську, Запоріжжі.