Студенти та викладачі Острозької академії вшановують загиблих журналістів

16.09.2014

14 років минуло з дня загибелі засновника «Української правди» — журналіста Георгія Гонгадзе.

На жаль, вбивство Георгія Гонгадзе не стало відповідним уроком ні для влади, ні для суспільства. Прояв фізичної агресії щодо представників ЗМІ в Україні залишається розповсюдженим явищем.

З початку Євромайдану, а також військової інтервенції Російської Федерації професія журналіста стала ще більш небезпечною.

За даними авторитетних всеукраїнських та міжнародних організацій рівень свободи слова та захисту журналістів суттєво погіршився.

З початку 2014 року Інститут масової інформації (ІМІ) зафіксував 7 випадків убивств журналістів на території України, 265 випадків побиття та нападів на журналістів, 119 фактів перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 120 випадків цензури.

Також експерти ІМІ зафіксували 8 випадків викрадень та утримань журналістів на сході України. Зокрема, журналісти телеканалів НТН, «Еспресо TV» та «112 Україна» були захоплені в заручники представниками терористичних утворень «ДНР» та «ЛНР».

Сьогодні студентсько-викладацька спільнота Національного університету «Острозька академія» вшановує пам’ять усіх загиблих журналістів, засвідчуючи цим повагу до людей, непохитних у кодексі своєї професійної честі та гідності.

Теги: журналісти, журналістика, журналістська майстерність