Студенти спеціальності «історія» в рамках археологічної практики взяли участь в роботі українсько-польської трипільської експедиції

15 листопада 2014

Студенти спеціальності «історія» в рамках археологічної практики взяли участь в роботі українсько-польської трипільської експедиції, метою якої є вивчення хронології, культурних взаємовпливів і економіки населення трипільської культури, культури лійчастого посуду та баденської.

Експедиція є спільним дослідницьким проектом Інституту археології НАН України та Інституту археології Жешувського університету під керівництвом Олександра Дяченка та Малгожати Рибіцкої. Минулого року розкопки проводилися в с. Новомалин Острозького району (2012 — 2013 р.). Цьогоріч — в с. Кургани Острозького району (2014 р.). Вже два роки поспіль робота ведеться у співпраці з Національним університетом «Острозька академія» і за результатами розкопок працівниками Музею НаУОА та О. Дяченком сформовано постійно діючу археологічну експозицію.

Знахідки, представлені в експозиції мають певну культурну специфіку, адже походять з регіону, що був своєрідною контактною зоною населення археологічних культур України та Центральної Європи. Тому кожна з вітрин презентує археологічний матеріал, пов’язаний з побутом різних культур, що проживали в досліджуваному регіоні — в заплаві р. Горинь. Студенти та професійні археологи досліджували житла та господарські ями Трипільської, городоцько-здовбицької культур, могилянської групи пам’яток та пшеворської культури. Представлений в експозиції матеріал — це предмети побуту (фрагменти посуду) та знаряддя праці, які використовувались людьми, що населяли наш регіон в період від 5200-4800 рр. до н.е. до І тис. н.е. та репрезентують кілька історичних епох та археологічних культур.

Під час відкриття експозиції, яке відбулося 30 вересня, один з керівників експедиції О. Дяченко відзначив, що кожна річ — це ціла історія, яка відкриває для нас багато невідомих фактів та підтверджує гіпотези.