Звернення Братства Спудеїв Острозької академії!

14.11.2014

Уже давно стало традицією, що 17 листопада щорічно відзначається як Міжнародний День студента. Якщо пригадати, то ця дата була запропонована у 1941 році Міжнародною Радою студентів в Лондоні на честь загиблих у 1939 році празьких студентів від рук нацистських окупантів. Незаперечно, що на сьогодні це свято визнане студентством багатьох країн, в тому числі й України. Однак, на жаль, в нашій державі немає національного свята дня студента. Разом з тим, в Російській Федерації, у так званий Тетянин день, відзначають День російського студентства на честь заснування у 1755 році Московського університету.

У зв’язку з цим Братство Спудеїв Національного університету «Острозька академія» звертається до студентів ВНЗ України з пропозицією спільно підняти питання про встановлення дати Дня українського студентства.

На обговорення пропонуємо два варіанти:

1. День заснування першого вищого навчального закладу України та Східної Європи — Острозької академії ХУІ-ХУІІ століття.
  2. 30 листопада — день розгону і жорстокого побиття студентів — учасників Євромайдану в Києві у 2013 році. Цей день став точкою відліку, відколи наші українські студенти змушені були стати на захист незалежності української держави, навіть ціною власного життя.

Ми переконані, що встановлення Дня українського студента сприятиме становленню національної ідентичності студентської молоді, підніме її патріотичний дух і розкриватиме наші євроінтеграційні прагнення.

Теги: Острозька академія, звернення, день студента