Анастасія Станко в Острозькій академії

11 листопада 2014

Журналістка «Громадського TV» Анастасія Станко зустрілась зі студентами Острозької академії та розповіла про воєнну журналістику на Донбасі.

«Якщо я називатиму події на Сході „АТО“, ті, хто там воює, ніколи в мій бік навіть не глянуть, — розповідає журналістка. — Насправді там війна. І це так. І я думаю, що в такій ситуації потрібно бути об’єктивним і правдивим, адже це лікує. Я зобов’язана казати людям правду, бо вони повинні сприймати інформацію й розуміти, що відбувається насправді. Журналіст не може бути прихильником якоїсь зі сторін конфлікту; він повинен об’єктивно висвітлювати позиції цих сторін, а ті вже мають будувати між собою діалог. Жителі Донецька, Луганська чи Харкова не винні, що живуть саме там».

Під час зустрічі Анастасія Станко ставила студентам запитання, а також відповідала на їхні. Крім того, вона поділилась враженнями від подій, очевидцем чи учасником яких вона була. Зокрема мова йшла про триденне перебування у полоні сепаратистів.

«У воєнних умовах важко працювати. Є такі міста, де лише півгодини на добу не чути пострілів та вибухів, і в твоєму розпорядженні 15 хвилин на те, щоб зняти на відео коментарі людей. Коли вперше їхала до анексованого Криму, було страшно, але тепер розумію, що це були «квіточки». Те, що відбувається зараз, набагато страшніше.