Лекція та майстер-клас з етно-одягу в Острозькій академії

11 листопада 2014

У мистецькій галереї Національного університету «Острозька академія» 10 листопада відбулася зустріч із Тетяною Мялковською — майстринею та художницею із Луцька. Пані Тетяна розповіла про історію декорування тканини від давнини до сучасності. Спілкування зі студентами проходило у двох форматах: спершу художниця прочитала лекцію на вищезгадану тему, а потім запросила всіх охочих взяти участь у майстер-класі.

«Орнамент — це інформаційне поле, завдяки якому можна визначити звідки вишивка та коли вона була створена»,

ділиться досвідом майстриня.

Зокрема, Тетяна Мялковська звернула увагу слухачів на таку техніку малювання, як «вибійка». Майстриня розповіла про її походження, первинний вигляд та сучасну модифікацію. Також аудиторія могла простежити історію розвитку «вибійки» наочно, оскільки пані Тетяна показала студентам старі фотографії одягу українських родин та сучасні роботи у відповідному стилі.

«Нехай ці фотографії надихнуть вас, оскільки сьогодні ми створюватимемо колекцію етно-одягу»,

розповідає Тетяна Мялковська.

Щодо майстер-класу, то його можна назвати часом практичного досвіду, оскільки кожен охочий зміг спробувати себе у ролі художника і дизайнера. Пані Тетяна та її асистенти Галина Черниш і Анна Савіцька показали як і чим створювати малюнок на тканині. Упродовж практичного заняття майстриня викроїла для кожної учасниці плаття (безпосередньо на майстер-класі були присутні дівчата), яке потім студентки на свій смак розмальовували самі. Пані Тетяна також дала завдання додому: пошити власноруч розфарбований виріб, оскільки у вівторок 11 листопада відбувся показ одягу, де моделями були авторки етно-суконь.