Тренінг «Ґендер Онлайн» у Острозькій академії

11 червня 2014

Проблеми гендерної нерівності обговорювали сьогодні в Національному університеті «Острозька академія». За підтримки «Фонду сприяння демократії» 11 червня у Лабораторії журналістської майстерності відбувся тренінг для жінок «Ґендер Онлайн». Основною ідеєю було навчити їх презентувати себе, увійти в інформаційний простір та вести власний ефір у домашніх умовах.

У першій частині тренінгу Сегрій Штурхецький висловив чоловічий погляд на гендерні проблеми. Спочатку розглянули проблеми нерівності у світі, гендер у сфері ЗМІ, праці, політики та вплив ЗМІ на гендерну політику. Також Сергій Штурхецький зазначив, що вчені пов’язують майбутнє людини з партнерським стилем взаємостосунків та взаємодії. Тобто між чоловіком та жінкою повинні бути партнерські стосунки. Саме це допомагає налагодити відносини у сім’ї, політиці, на роботі та у інших сферах життя.

Представник Волинського прес-клубу Богдана Стельмах провела гру для учасниць тренінгу, яка змусила задуматись про гендерні проблеми та висловити свою думку щодо цього питання. Це породило своєрідну дискусію між учасницями. Також вона торкнулася теми проблем виховання дітей, взаємовідносин у сім’ї, сексуальної орієнтації та вплив цих факторів на майбутнє життя людини, її сім’ю та кар’єру.

Юлія Гончар, одна з організаторок тренінгу розповіла про сенс проекту: «Цей проект називається «Ґендер Онлайн», ідея його в тому, щоб дати жінкам такі механізми як представляти, просувати, добиватися правди для себе в Інтернеті. Мені здається, що Інтернет взагалі має дуже велике значення для жінок, бо в умовах, коли жінки доглядають за дітьми, вони мають більше можливостей для комунікації, представлення тощо. Робота в Інтернеті дає більше свободи, тому Інтернет-просвіта жінок повинна бути зараз на першому місці. «Ґендер Онлайн» є одним з таких кроків, за допомогою якого ми намагаємося цього досягти.