Острозька академія увійшла до Східноєвропейської мережі університетів

10 грудня 2014

Представники Національного університету «Острозька академія» відвідали Люблін з метою поглиблення міжнародної співпраці Острозької академії з іншими європейськими вишами. Під час візиту, який тривав упродовж 7-8 грудня, відбулося підписання двох важливих документів.

7 грудня було підписано Угоду про створення Східноєвропейської мережі університетів, до якої увійши університети Грузії, Молдови, Білорусі, Польщі та України. У тому числі й Острозька академія. Згодом планують долучитися ще кілька українських вишів і два румунських.

«Східноєвропейська мережа університетів створена з метою підвищення якості освіти в країнах Східної Європи, які взяли участь у створенні цієї мережі, а також для можливості подальшого створення програм подвійних і спільних дипломів, інших програм наукової та академічної співпраці. Зокрема в рамках таких загальноєвропейських програм, як „Еразмус+“ та „Горизонт 2020“, які спрямовані на європейську мобільність студентів та викладачів, підвищення стандартів та якості вищої освіти»,

розповів керівник відділу міжнародного співробітництва НаУОА Едуард Балашов.

8 грудня відбулося поновлення підписаного у листопаді договору про міжуніверситетську академічну співпрацю між Католицьким університетом Люблінським (КУЛ) ім. Яна Павла ІІ та Національним університетом «Острозька академія». Угода передбачає студентсько-викладацький обмін, спільні наукові дослідження, проведення спільних конференцій, семінарів на важливі теми, які стосуються діяльності обох університетів. Крім того, ректор Острозької академії зустрівся з деканами всіх факультетів КУЛ ім. Яна Павла ІІ. Учасники зустрічі обговорили різні можливості співпраці факультетів КУЛ та Острозької академії.

Підписання цієї угоди та участь у створенні міжнародної мережі університетів не лише поглибить співпрацю НаУОА на міжнародному рівні і сприятиме розширенню цієї співпраці. Така співпраця ще й сприятиме поліпшенню рівня вищої освіти в Україні зокрема і в Східній Європі в цілому і створить нові можливості для самовдосконалення та самореалізації викладачів і студентів.