Острозькій академії — 20 років

10.10.2014

Острозька академія 9 жовтня відсвяткувала свій ювілей. Незважаючи на те, що від часу заснування університету минуло понад чотири століття, з моменту відродження їй виповнилося 20 років.

Цьогоріч святкування ознаменувалося проведенням низки патріотичних акцій. Зокрема, разом з ректором та гостями студенти висадили в академічному парку кущі у формі Державного герба. Також з нагоди свята відбувся флеш-моб «Україна — єдина!», на якому учасники відтворили контури карти України із зазначенням обласних центрів й Автономної Республіки Крим. Створенням такої «живої карти» в Острозькій академії вирішили продемонструвати свою позицію з приводу теперішніх подій. Університетська спільнота переконана — Україна повинна залишитися єдиною й неподільною.

«Я дуже дякую тим, хто брав участь в акції. Це було чудово. Бажаю всім нам мирного неба над головою. Нехай серед нас буде якнайбільше працьовитих бджіл, а наступні 20 років стануть «медовим місяцем» і для академії, і для держави»,

зазначив у вітанні ректор університету Ігор Пасічник.

А ще у День народження університету започаткували проект «Вишита Острозька Біблія» за участі майстрині з Рівного Олени Медвєдєвої, ректора та студентської громадськості. Також упродовж урочистостей усі охочі писали листи бійцям АТО, які волонтери передадуть безпосередньо в зону бойових дій.

Крім того, в День Острозької академії відбулося нагородження викладачів, співробітників та студентів грамотами. Приємною несподіванкою для університетської громадськості став концерт заслуженої артистки України, піаністки Етелли Чуприк . На новому роялі німецької фірми «Steinway & Sons» вона виконала твори відомих композиторів, зокрема, Чайковського, Шопена, Ліста тощо.

Свято продовжилося традиційним ярмарком, на якому можна було придбати сувенірну продукцію, рукодільні вироби, страви української кухні і, звісно, поласувати медом.

Увечері студенти вшанували пам’ять загиблих українців показом короткометражок про Євромайдан.

Святкування Дня Острозької академії — визначна подія і для університету, і для міста Острога. Зазвичай воно проходить дуже весело, проте цьогоріч від гучного святкування ювілею відмовилися у зв’язку із складною ситуацією в країні.

«За 20 років ми багато чого досягли. Про це свідчить навіть статистика: зросла кількість науково-педагогічних працівників, докторів наук, факультетів. У 1994 році в нас було 157 студентів на денній формі, а зараз їх пронад 2 000. Кількість гуртожитків зросла від одного до десяти. Ми рухаємося вперед, а наші студенти — потенціал нашої країни. Дуже хотілося б, щоб нарешті настав мир, і молодь отримала шанс створити нову Україну»,

зауважив Ігор Пасічник.