В Острозькій академії відзначили 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка

09 березня 2014

У Національному університеті «Острозька академія» дев’ятого березня низкою заходів відзначили ювілей Великого Кобзаря. В університеті відбулася літія у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького. Також колективно прочитали твір «І мертвим, і живим...», відкрили аудиторію, присвячену Тарасу Шевченку, й унікальну книжкову виставку «Ілюстратори Кобзаря».

«Цього року вірші і піснеспіви на честь великого генія українського народу звучать далеко за межами нашої держави. Тарас Шевченко, як і кожна велика особистість, ще досі не до кінця зрозумілий своєму сучасному читачу», — зауважив отець Василь Жуковський під час літії в університетському храмі. — «Особливо це стосується його релігійних поглядів. Особлива віра в Бога Тараса Шевченка і те, як він про неї говорив, викликала чимало дискусій. Але проблема полягає не в самих поглядах Шевченка, проблема полягає у розумінні цих поглядів». У своєму виступі Василь Жуковський навів чимало прикладів, які свідчать про глибоку віру поета в Бога.

Ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник запропонував присутнім разом продекламувати вірш «І мертвим, і живим...», адже саме у цьому творі сконцентровано ключові патріотичні настанови Тараса Шевченка українському народу.

У художній галереї Острозької академії сьогодні відкрилася експозиція під назвою «Ілюстратори Кобзаря». Художник-реставратор, краєзнавець Микола Бендюк зібрав унікальну колекцію «Кобзарів». Збірка налічує понад 200 книг. Серед них — раритетні видання 1907 і 1861 років. Микола Бендюк зауважив, що збирає лише рідкісні «Кобзарі», ті, які мають на своїх сторінках цікавий погляд на творчість Шевченка, передусім, неординарні ілюстрації, виконані у різних техніках і напрямках художнього мистецтва. До слова, найближчим часом Микола Бендюк разом із Музеєм історії Острозької академії планує видати «Острозький Кобзар».

Виставка триватиме в художній галереї Острозької академії до кінця березня.

У головному корпусі університету до ювілею Тараса Шевченка відкрили аудиторію, присвячену великому поетові. Тут зібрано цікаві експонати, пов’язані із життєвим і творчим шляхом Шевченка. Ці речі потрапили в Острозьку академію за сприяння літературознавця Миколи Жулинського.

Нагадаємо, що в університеті триває поетичний марафон- безперервне читання віршів Тараса Шевченка. Сьогодні десята доба акції, номінованої на світовий рекорд.