Студенти-журналісти представили Україну на міжнародному проекті у Німеччині

08 грудня 2014

Студенти спеціальності «Журналістика» Віталія Кушмирук, Анастасія Олексюк та викладач кафедри журналістики Вікторія Назарук стали учасниками міжнародної культурно-освітньої програми «Європейські цінності», яка відбувалася з 1 по 6 грудня у Німеччині.

Організатором заходу став культурно-освітній центр для молоді «Замок Требніц» у межах програми Євросоюзу «Молодь в дії». Серед учасників були представники освітніх установ Німеччини, Польщі, Литви, Чехії та України. Загалом близько 70 молодих людей, які цікавляться питаннями європейської інтеграції та міжкультурної комунікації.

Під час програми учасники відвідували семінари із театральної майстерності, кінозйомки, монтажу, малярства, танцю та скульптури, спілкувалися про специфіку освітньої системи Німеччини та України, а також презентували власні культурні традиції.

В один із проектних днів учасники відвідали Берлін. Під час екскурсії дізналися цікаві факти із історії міста, побували біля Бранденбурзьких воріт, Берлінської стіни, відвідали урядові установи.

Завершилася програма презентаціями напрацювань робочих груп.

«Проектне навчання — важлива складова освітнього процесу у Німеччині — поділилася враженнями Вікторія Назарук, — чимало уваги зосереджується на питаннях міжкультурної комунікації, вмінню гнучко реагувати на виклики сучасного життя, толерації представників інших культур.В Україні ця ідея ще порівняно молода. Приємно, що керівник закладу, на базі якого відбувалася програма — Даріус Мюллер висловив значне зацікавлення історією нашого університету, напрацюваннями студентів. Сподіваюся, що це стане підґрунтям для подальшої співпраці із культурно-освітнім центром для молоді «Замок Требніц».