06 листопада 2014

У Національному університеті «Острозька академія» п’ятого листопада відбулася ІІІ Всеукраїнська студентська наукова конференція «Студентські культурологічні читання». Крім заявлених доповідей спудеїв Острозької академії, у конференції взяли участь також студенти з Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Харківського університету ім. В. Н. Каразіна, Київського національного торгівельно-економічного університету, Українського католицького університету, Рівненського державного гуманітарного університету, а також Національного університету водного господарства та природокористування.

Із вступним словом виступила проректор з навчально-виховної роботи, доктор психологічних наук, професор Руслана Каламаж. Проректор підкреслила особливу важливість конференції у сучасних глобалізаційних умовах, необхідність обговорення важливих культурологічних питань у класичному та інноваційному форматах.

Кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології та філософії Дмитро Шевчук зазначив про неабияку еволюцію в розвитку студентських конференцій за останні три роки. Підсумував пленерне засідання заступник декана з наукової роботи гуманітарного факультету Максим Карповець, побажавши учасникам інтелектуального запалу в дискусіях та презентаціях.

У свою чергу, Богдан Марченко студент IV курсу спеціальності «Культурологія» та організатор конференції, підкреслив значущість студентської наукової роботи у сучасних умовах.

Більшість тем стосувалася цивілізаційних викликів України, постмодерної ситуації, питань ідентичності, некласичної естетики, інноваційних технологій в менеджменті тощо. Учасники подякували організаторам та пообіцяли неодмінно приїхати до університету знову.