Презентація монографії Максима Карповця «Місто як світ людського буття»

06.10.2014

У мистецькій галереї Національного університету «Острозька академія», 2 жовтня відбулась презентація монографії «Місто як світ людського буття» викладача кафедри культурології та філософії, кандидата філософських наук Максима Карповця. Дискусію навколо актуальної теми модерував доцент, кандидат філософських наук Дмитро Шевчук, а рецензентом був Микола Зайцев, завідувач кафедри культурології та філософії. Презентація розпочалась із невеликої розповіді про історію написання спочатку дисертаційного дослідження, а вже згодом — монографії. Максим Карповець зазначив, що тема давно літала у повітрі на кафедрі, яку свого часу запропонував Микола Зайцев, але охочих узятись за неї все не було. Тому автор монографії вважає, що йому пощастило обрати чудову тематику, а також зреалізувати її таким чином.

Серед запитань, висловлених модератором, було й про структуру міста. Автор неодноразово наголошував на важливості філософського та антропологічного підходів, завдяки яким краще можна висвітлити сутність людського буття у місті. Тема викликала інтерес в аудиторії, де були викладачі та студенти різних спеціальностей. У підсумку, монолог автора перетворився на діалог із присутніми, у ході якого намагалися з’ясувати причини виникнення міста, занепад людини у мегаполісі, різницю між полісом і сучасним містом. Завершилась презентація трьома бліц-питаннями від модератора, останнє з яких звучало так: «Якби випала нагода, у якому б місті хотів жити Максим Карповець?». На що автор відповів: «Я хотів би жити у тому місті, де є мої люди. Зараз, напевно, цим містом є Острог».

Теги: монографія, кафедра культурології та філософії