У Національному університеті «Острозька академія» науковці та педагоги-практики обговорили стан і перспективи викладання предметів духовно-морального спрямування в школі

06.06.2014

Майбутнє особистості, сім’ї і Української держави значною мірою залежить від того, які цінності закладаються в душі молодого покоління. Вирішальну роль у вихованні дітей та молоді відіграє духовно-моральне виховання, побудоване на Святому Письмі. З метою вивчення досвіду Рівненської області у сфері духовно-морального виховання молоді 5 червня 2014 року відбулося виїзне засідання членів Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.

Місцем проведення виїзного засідання Громадської ради було обрано Національний університет «Острозька академія». І не випадково. З 1995 року на базі університету було проведено десятки наукових конференцій з проблем духовно-морального виховання, олімпіад, конкурсів, налагоджена підготовка відповідних педагогічних кадрів та навчально-методичної літератури духовно-морального спрямування.

Засідання Громадської ради пройшло під головуванням Марущенка Володимира Станіславовича. В роботі Громадської ради взяли участь директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Кононенко Юрій Григорович; ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор Пасічник Ігор Демидович; доктор економічних наук, професор, голова постійної комісії Рівненської обласної ради з питань освіти, культури і духовності Левицька Світлана Олексіївна; начальник Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Таргонський Григорій Миколайович; перший заступник голови Волинської обласної ради Пирожик Олександр Веніамінович.

У засіданні Громадської ради взяли участь і виступили науковці в галузі богослов’я, педагогіки, психології, філософії: Боєчко Василь Михайлович, доктор теології Латинського теологічного університету Лос-Анджелесу (штат Каліфорнія), почесний доктор богослов’я Національного університету «Острозька академія»; Решетинський Валерій Миколайович, кандидат технічних наук, президент Міжнародної духовної академії, директор науково-дослідного інституту Ґенези життя та Всесвіту; Савчин Мирослав Васильович, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка; Жигайло Наталія Ігорівна, доктор психологічних наук, професор кафедри менеджменту Львівського національного університету ім. Івана Франка; Васянович Григорій Петрович, доктор педагогічних наук, професор, директор Львівського науково-практичного центру Інституту професійно-технічної освіти НАПН України; Вишневський Омелян Іванович, професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка; Стефанюк Світлана Костянтинівна, доктор філософії, професор кафедри політології, соціології та культурології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди; Жуковський Василь Миколайович, доктор педагогічних наук, професор, декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія».

У своєму виступі директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Кононенко Юрій Григорович поінформував присутніх про зміни у навчальних планах загальноосвітніх шкіл України та подальший розвиток предметів духовно-морального спрямування в освітньому процесі. Зокрема, він наголосив, що за наявності підготовлених педагогічних кадрів та забезпечення школи навчально-методичною літературою, навчальний заклад може обрати Додаток № 13 до типових навчальних планів, який забезпечить введення в інваріантну частину шкільного плану предмет етика/християнська етика.

На засіданні Громадської ради було озвучено досвід духовно-морального виховання в Рівненській, Волинській, Вінницькій, Хмельницькій, Черкаській, Дніпропетровській областях та окреслено шляхи вирішення багатьох питань в цій освітній галузі.

Учасники Громадської ради висловили впевненість, що новообрана народна влада максимально посприяє, аби предмети духовно-морального виховання посіли чільне місце в освітньому процесі України. Це дозволить школярам сформувати характер, заснований на християнських моральних цінностях, і виховати справжніх патріотів нашої держави.

Теги: Жуковський, Пасічник, Кононенко, Марущенко, Левицька, Таргонський, Пирожик