Науковці із семи країн світу обговорюють проблеми міжкультурної комунікації в Острозькій академії

04 квітня 2014

У Національному університеті «Острозька академія» розпочалася VIII Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація: мова — культура — особистість». Цьогоріч у цьому науковому заході беруть участь представники із 104 університетів.

Академія Гуманістично-Економічна в Лодзі (Польща), Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Білорусь), University of Calgary (Канада), Вармінсько-Мазурський університет (Польща), Гданський університет (Польща), а також університети Донецької, Київської, Дніпропетровської, Харківської областей — далеко не повний перелік закладів, представники яких беруть участь у конференції.

«Цього року тема нашої конференції звучить по-особливому актуально, — зауважила під час пленарного засідання декан факультету романо-германських мов Світлана Новоселецька. — Комунікація — це ключ до вирішення будь-яких проблем і конфліктів».

Кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. Сковороди Ярослава Сазонова приїхала на конференцію вперше. Науковець наголошує на тому, що такі заходи відіграють неабияку об’єднуючу роль. На її думку, внутрішньої проблеми комунікаціі в Україні немає, однак є велика проблема освіти. Адже громадська позиція кожної людини формується ще в школі, а згодом — в університеті. Тому педагогам є над чим працювати.

Науковці обговорили когнітивні аспекти міжкультурного спілкування, проблеми лексичної, фразеологічної та фреймової семантики, мовний та мовленнєвий матеріал у його структурній та стилістичній інтерпретації, інноваційні методи формування іншомовної комунікативної культури, професійна іншомовна підготовка в процесі міжкультурної інтеграції, актуальні проблеми сучасного перекладознавства.

За результатами конференції видано збірник наукових статей.