Мандрівка класичною музикою в Острозькій академії

02 грудня 2014

Cергій Хоровець та Лідія Футорська завітали в Національний університет «Острозька академія» 2 грудня із концертом «На перехресті культур».

Виконавці відвідали академію вже не вперше. Цього разу вони представили різножанрові зразки української та зарубіжної інструментальної музики.

«Субіто» Вітольда Лютославського — перший твір, який виконав дует. «Багато осіб, принаймні я так відчувала, прислухалися до творів, можливо, не були цілком готові до такого жанру, який ми запропонували, оскільки музика на концерті звучала різна: різні епохи, різні композитори, різні стилі...»,

прокоментувала Лідія «знайомство» аудиторії з композиціями.

Наступною була «Прелюдія мі мінор» Фредеріка Шопена. Також звучали твори Генрика Венявського, Йогана Штрауса, Ернеста Блоха, Арама Хачатуряна. «Ми створили своєрідну подорож: із Польщі до Відня, з Відня до України... Кожен твір — це еталон краси кожного регіону»,

розповів Сергій.

Українська інструментальна музика була представлена такими композиторами як Мирослав Скорик, Микола Колесса, Борис Лятошинський. Останньою звучала «Рапсодія № 2 «Думка-шумка» Миколи Лисенка. Про цей твір виконавці відгукуються з особливою теплотою: «Де б ми не грали, увагу звертають саме на цю композицію. Якась надзвичайна українська ідентичність є в музиці Миколи Лисенка. Саме вона найбільше вражає як українців, так і людей за кордоном».

«Мені дуже подобаються неординарні інструментальні дуети. Баян, здається, грубий, гучний і в якійсь мірі суто чоловічий інструмент, звучить з тендітною і милозвучною скрипкою, яка є абсолютним антиподом першого. Концерт був дуже контрастний і слухачі не завжди встигали „перемикатись“ на ту хвилю, на яку налаштовували музиканти, але вони настільки екстравертно й емоційно переживали кожен твір, що неможливо було залишитись осторонь»,

ділиться враженнями студентка спеціальності «Культурологія» Ганна Бонка.