Леонід Якобчук зустрівся зі спудеями Острозької академії

02 червня 2014

У Національному університеті «Острозька академія» 29 травня відбулася зустріч студентства із почесним доктором теології, професором кафедри релігієзнавства НаУОА Леонідом Якобчуком.

Зустріч традиційно проходила у форматі запитання-відповідь. Із науковцем говорили про важливість християнських цінностей у житті сучаної людини, роль церкви у побудові гармонійних відносин у суспільстві тощо. Також пан Леонід поділився спогадами про життя в Україні, професійне становлення та наукову діяльність.

Нагадаємо, що професор Леонід Якобчук родом із Рівненщини, закінчив Педагогічний університет у Литві, оскільки до київських вищих навчальних закладів не вступив через відсутність партійного квитка. Згодом переїхав до Польщі, а звідти — до Аргентини. У Південній Америці ця багатогранна людина опанувала професію ювеліра. Проте на цьому пошуки Леонідом Якобчуком свого життєвого шляху не закінчилися. Переїхавши до США, він працював при церкві, був ведучим радіопередачі для молоді України. Ось минуло уже понад сорок років його перебування в Сполучених Штатах Америки, а знайшов своє призначення Леонід Якобчук саме на педагогічній ниві. Він був вчителем у недільних школах, зараз викладає християнську етику у духовних семінаріях Києва, Львова, Івано-Франківська, Рівного та Дніпропетровська, а також у низці біблійних шкіл США та Канади. Упродовж останніх 15 років редагує християнську сторінку в журналі «Бористен» (США) разом із журналістом Левком Хмельковським, має у своєму доробку низку книг, присвячених теологічній проблематиці.

В Острозькій академії Леонід Якобчук уже сімнадцять років поспіль викладає такі предмети, як «Християнська етика», «Біблія і культурний феномен» та «Біблійна антропологія».

Теги: Якобчук