В Острозькій академії презентували нову монографію

27 листопада 2013

У Національному університеті «Острозька академія» 26 листопада відбулася презентація монографії доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії ім. М.П. Ковальського НаУОА Володимира Трофимовича. Книга має назву «Небезпечне суперництво... Українське питання в зовнішній політиці Польщі та Радянського Союзу. 1938-1939р.» Видати монографію Володимиру Трофимовичу допомогла його донька Лілія Трофимович.

Книга базується на архівних документах, що стосуються зовнішньої політики Польщі та СРСР. Автор посилається на 508 архівних джерел, які сьогодні знаходяться у польських бібліотеках. Володимир Трофимович дослідив стан Карпатської України в контексті Європейської політики Польщі та Радянського Союзу, радянсько-польські відносини та українську проблему, причини вторгнення СРСР у Польщу, українське питання у політиці польського еміграційного уряду.

«Коли людині подобається щось робити, вона не буде зважати ні на втому, ні на несприятливі умови. Свою роботу потрібно любити. Я завжди цікавився передвоєнним періодом, бо це — один із найзаплутаніших періодів історії. СРСР хотів цієї війни. Українське питання відігравало надзвичайно важливу роль, адже було постійним подразником як для СРСР, так і для Польщі. Архівні документи доводять, що Польща та СРСР постійно суперничали за українські землі. Але, якщо СРСР хотів стерти УНР з лиця землі, то Польща не була проти автономії України. Це надзвичайно цікавий період для будь-якого історика», — говорить Володимир Трофимович.