Про європейське майбутнє України спілкувалися в Острозькій академії

22 листопада 2013

У Національному університеті «Острозька академія» 21 листопада відбулася конференція «Європейська місія України» за сприяння Рівненської облдержадміністрації та Благодійного фонду «Україна славетна».

Серед учасників — почесний президент Фонду сприяння розвитку мистецтв України Анатолій Толстоухов, професор Синцзянського університету (Китай) Фейда Умар, студент університету Карлтон (м. Оттава, Канада) Брейден Спейтон, професор, перший проректор НаУОА, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений діяч культури Республіки Польща Петро Кралюк, радник Президента України, народний депутат України IV, V, VI скликань, Президент Благодійного фонду «Схід — Захід: разом» Володимир Зубанов, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Губанов, бізнесмен та меценат Олег Каштан.

Із вітальним словом виступили ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник та заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Губанов.

«Питання місії України в універсумі, світі та Європі надзвичайно дискусійне. Існує низка версій з приводу цього, втім, однозначної концепції поки що немає. Тому сьогоднішня конференція — важлива платформа для формування спільної візії майбутнього нашої країни», — зазначив Ігор Пасічник.

Під час пленарного засідання Анатолій Толстоухов представив до уваги аудиторії доповідь «Сучасна політика: якою їй бути», Фейда Умар розповів про Україну і китайську перспективу, а канадський студент Брейден Спейтон окреслив місце України у світі з погляду Канади. Петро Кралюк закцентував свою увагу на баченні європейської перспективи України істориком і політологом Джеймсом Мейсом. Володимир Зубанов у своїй доповіді зупинився на проблемах співпраці громадянина і держави у вихованні почуття патріотизму і гордості за Україну, а Олексій Губанов виступив із презентацією інтернет-порталу «Україна славетна», у створення якого значний внесок зробили науковці Острозької академії.

Закінчилася конференція екскурсією для учасників Національним університетом «Острозька академія».

22 листопада студенти Острозької академії більшістю голосів підтримали європейський вибір України та підписання угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.