В Острозькій академії презентували картину «Острозька Біблія»

17 грудня 2013

У Національному університеті «Острозька академія»17 грудня відбулася перша презентація нової картини Артура Орльонова «Острозька Біблія». Це полотно — третя робота з циклу «Сузір’я князів Острозьких», які створив Артур Орльонов у рамках проекту «Україна славетна», зініційованого Володимиром Зубановим. Попередні картини презентували в Острозькій академії у травні, зокрема роботу, присвячену битві князя Данила Острозького під Синіми Водами у 1362 році, і «Благословення Феодосія Святого (князя Федора Острозького. 1443 рік. Києво-Печерська лавра»). Саме тоді художник мав нагоду зібрати максимально корисну інформацію про книгодрукування в Острозі, а також відвідати історичні пам’ятки, які пов’язані зі створенням Острозької Біблії. На своєму новому полотні Артур Орльонов зобразив видатних діячів Острожчини, завдяки яким побачила світ книга, що стала знаковою для всього слов’янського світу.

На думку історика Бориса Черкаса, який також взяв участь у презентації, картину можна назвати своєрідною історичною монографією, адже на ній зображено чимало деталей, які розповідають про життя Острога XVI століття.

«Картина „Острозька Біблія“ — робота цілого колективу істориків, фольклористів, краєзнавців, які давали поради щодо історичних особливостей того часу, — зазначив Артур Орльонов. — Робота над картиною тривала півроку. Мені хотілося максимально передати дух епохи і усвідомлення важливості такої визначної пам’ятки як Острозька Біблія».

До слова, Артур Орльонов — головний художник студії Українського батального мистецтва. Його роботи знаходяться в музеї Національного заповідника «Хортиця», Центральному Музеї Збройних сил України, Національному університеті ім. Драгоманова, приватних колекціях.

Володимир Зубанов, радник Президента України, Президент Благодійного фонду «Схід — Захід: разом», ініціатор проекту «Україна Славетна», під час презентації зазначив, що не знати історію свого роду — соромно, не знати історію свого міста — не патріотично, а не знати історію своєї країни — небезпечно: «Проект „Україна славетна“ спрямований на те, щоб різними способами і засобами ознайомити українців із історією своєї Батьківщини. Варто зазначити, що живопис у цьому плані надзвичайно ефективний, адже не кожний має достатньо вільного часу, щоб прочитати книгу, не кожний може відвідати знакові історичні місця, але кожен може без особливих зусиль переглянути в глобальній мережі фоторепродукції картин на історичну тематику і зрозуміти значення тієї чи іншої події».

Ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник зробив грунтовний екскурс в історію створення Острозької Біблії і наголосив на тому, що саме з цього шедевру сакрального мистецтва почав формуватися шлях розвитку інтелекту української нації. Тому ми зобов’язані віддати належне значенню цієї книги. Символічно, що презентація картини «Острозька Біблія» відбулася у студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького. Священослужителі Рівненщини освятили роботи Артура Орльонова. Уже завтра картина «Острозька Біблія» помандрує Україною.