В Острозькій академії відзначили День українського кіно

13 вересня 2013

У Культурно-мистецькому центрі Острозької академії 12 вересня відбувся показ біографічного фільму «Сон», присвяченого постаті великого генія українського народу — Тараса Шевченка. Перегляд цієї кінострічки — один із перших заходів, приурочених до святкування 200-річчя від дня народження Кобзаря.

Традиційно Національний університет «Острозька академія» відзначає День українського кіно переглядом та обговоренням найкращих зразків вітчизняного кіномистецтва. Цьогоріч студенти мали нагоду ознайомитися із роботою відомого режисера Володимира Денисенка «Сон», яку він зняв у 1964 році. Фільм розповідає про життя молодого Тараса Шевченка. Його, як автора крамольних віршів, викликають на допит. Замість пояснень, поет пише нові вірші, які присвячує безрадісній долі України, за це юнака віддають у солдати з забороною писати та малювати.

Директор Культурно-мистецького центру Острозької академії Дар’я Швая відзначила, що в Радянському Союзі зняти таке кіно було нелегко, але все ж стрічка побачила світ і до сьогодні не втратила своєї актуальності. Варто зауважити ще й те, що фільм «Сон» озвучений української мовою, а на той час це було великою рідкістю у вітчизняному кіномистецтві.