Студенти-культурологи представили матеріали фольклорно-етнографічної практики

11 жовтня 2013

Щороку студенти Національного університету «Острозька академія» спеціальності «Культурологія» проходять практику, під час якої подорожують селами України та збирають фольклорно-етнографічний матеріал.

«Цього літа ми побували на Хмельниччині, а саме у Білогірському районі, — зазначила студентка третього курсу Олена Орєхова. — Спілкувалися переважно із людьми старшого віку, адже вони можуть розповісти багато цікавого. Також відвідали краєзнавчий музей міста Білогір’я, де почерпнули немало корисної інформації».

Захист практики відбувся у дещо неординарній формі. Частину зібраного матеріалу культурологи продемонстрували на творчому звіті, який відбувся 10 жовтня в актовій залі університету. Студенти відтворили деякі традиції, народні ремесла, розповіли про особливості будівництва. Вони зуміли розіграти справжнє театральне дійство: показали обряд спалення верби на Свято Івана Купала, також весільні обряди розплітання коси та благословення батьками сина перед шлюбом. Усе це супроводжувалося народними піснями та хороводами. У мистецькій галереї Острозької академії функціонує також етнографічна виставка, в якій представлені речові пам’ятки, зібрані студентами під час експедиційної практики.

Після заходу кандидат філологічних наук, доцент, керівник практики Жанна Янковська висловила подяку всім, хто долучився до організації творчого звіту: «Хочеться подякувати нашим студентам за наполегливу працю. Справді, непросто знайти людей, які хочуть щось заспівати, показати, розповісти. Те, що вони продемонстрували — частина нашої культури, яку мусимо вважати неоціненним скарбом. Та головне — студенти вчилися спілкуватися з людьми різного віку, різних соціальних станів. А це, насправді, хороший досвід». Такий захід відбувся в академії вже вдруге. Та культурологи сподіваються, що він стане хорошою традицією, адже пізнання культури сприяє розвитку національно свідомих громадян.

Студенти-культурологи представили матеріали фольклорно-етнографічної практики