Науково-практична конференція, присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі

11 вересня 2013

У Національному університеті «Острозька академія» 11 вересня відбулася науково-практична конференція, присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі.

Учасників конференції привітав декан гуманітарного факультету, професор, настоятель студентсько-викладацького храму Василь Жуковський. За його словами, хрещення Русі — це важлива подія не лише для країни, а й для кожної людини. Тому Острозька академія не могла не долучитися до обговорення такої важливої проблеми, як виникнення і поширення християнства на українських теренах.

До речі, що до 1025-річчя хрещення Київської Русі доктор філософських наук, професор, перший проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк написав монографію під назвою «Прийняття і сприйняття християнства в Русі-Україні», презентація якої відбулася у рамках конференції. Книга присвячена питанням поширення християнства на українських землях, починаючи з найдавніших часів і закінчуючи Володимировим хрещенням. Окремо звертається увага на «вибір віри» князем Володимиром. Також йдеться про сприйняття християнства в творах давньоруських книжників. Фрагменти книги усі охочі можуть знайти на сайті бібліотеки Острозької академії, а також на шпальтах всеукраїнської газети «День».

Доктор педагогічних наук, професор, декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» Василь Жуковський виголосив доповідь «Моральний ідеал християнства». Про хрещення і його роль в українському менталітеті розповів Олександр Калабський, магістр релігієзавства, здобувач і викладач кафедри релігієзнавства Острозької академії, пастор церкви міста Нетішин. Старший викладач кафедри релігієзнавства, кандидат філологічних наук Дмитро Цолін розповів у своїй доповіді про християнську арамеомовну літературу І-V століття Св. Афраата Якова та Єфрема Сиріна.

Також учасники конференції обговорили морально-ціннісне виховання сучасної молоді як пріоритетне завдання православної церкви, християнські цінності як основу практичної психології, проблему впливу християнського світогляду на формування здорового способу життя молоді, тлумачення поняття милосердя в християнстві тощо.

На завершення відбулося представлення виставки, яка приурочена до Дня хрещення Київської Русі. Студенти першого курсу гуманітарного факультету спеціальності «культурологія» провели екскурсію та розповіли гостям про цікаві моменти з біографій відомих історичних діячів, які були причетні до заснування Острозької академії і процесу хрещення Київської Русі.

Науково-практична конференція, присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі Науково-практична конференція, присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі Науково-практична конференція, присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі Науково-практична конференція, присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі