Викладач кафедри релігієзнавства виголосив доповідь на сходознавчому колоквіумі в Брюcселі

10 вересня 2013

У Брюсселі (Бельгія) 7 вересня відбувся міжнародний науковий колоквіум на тему «Розум і одкровення у думці імама Абдессаляма Ясіна», зорганізований Європейським інститутом ісламських наук. Науковий захід було присвячено спадщині сучасного мароканського мислителя Абдессаляма Ясіна (1928 — 2012) — автора великої кількості творів, в яких ідеться про питання духовного відродження в країнах Сходу.

У колоквіумі взяли участь представники університетів і наукових центрів Бельгії, Нідерландів, Марокко й України. Із доповіддю на тему «Нове прочитання творів Абдессаляма Яссіна» виступив старший викладач кафедри релігієзнавства, кандидат історичних наук Національного університету «Острозька академія» Михайло Якубович.

«Тематика колоквіуму досить акутальна, адже сьогодні дослідники, на жаль, порівняно рідко звертаються до вивчення сучасних східних філософських традицій, зокрема арабської. У своєму виступі я відзначив низку проблем, які постають перед сучасними мислителями Сходу, зокрема пошук гармонії між власною інтелектуальною традицією та глобальною вестернізацією. У працях мароканських мислителів, зокрема й Абдессаляма Ясіна, пропонується специфічна модель раціональності, яка покликана дати відповідь на актуальні запити сучасності», — розповідає Михайло Якубович. За словами Михайла Якубовича, незабаром твори деяких сучасних арабських мислителів стануть доступними й в українському перекладі.