ІІ Регіональна студентська наукова конференція «Студентські культурологічні читання»

09.11.2013

У Національному Університеті «Острозька академія» 6-7 листопада відбулася ІІ Регіональна студентська наукова конференція «Студентські культурологічні читання», яку щороку організовує кафедра культурології та філософії.

Конференція розпочалася з вітального слова декана гуманітарного факультету професора Василя Жуковського, який зробив акцент на тому, що студенти та викладачі кафедри культурології та філософії є дуже активними в сфері організації наукової роботи. Із привітанням учасників виступив також завідувач кафедри культурології та філософії професор Микола Зайцев, який звернув увагу на важливість проведення подібних конференцій, оскільки студенти можуть презентувати свої ідеї, обговорити їх із колегами, а згодом втілити в своїх курсових, бакалаврських і маґістерських роботах. Варто зауважити, що крім студентів Острозької академії, у конференції взяли участь студенти Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Доповідачів було поділено на дві секції за тематикою доповідей. Таким чином, студенти першої секції обговорили філософсько-теоретичні аспекти дослідження культури та культурологічні інтерпретації сучасної культури. Доповіді, які виголосили учасники, стосувалися гендерних стереотипів у релігійному контексті, феномену супергероя, феномену цитування, питання суспільства споживання, дослідження форм буденності, феномену консюмеризму, аналізу філософської кінострічки, канону чоловічого тіла в пізньому модерні, філософії літератури.

Доволі динамічно та цікаво пройшла робота секції «Актуальні проблеми історико-культурних досліджень. Етнографія та народознавство». Особливо активно обговорювалися проблеми, які у своїй доповіді підняла студентка Інституту соціальних наук спеціальності «Культурологія та менеджмент соціокультурної діяльності» Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки Юлія Марчук . Виступ Юрія Темофійчука був присвячений Раймунду Фрідріху Кайндлю, який зробив значний внесок у етнографічну науку та буковинознавство.

Доповідачі та гості конференції поділилися власними пропозиціями щодо подальшого дослідження тієї чи іншої теми.

ІІ Регіональна  студентська наукова конференція «Студентські культурологічні читання» ІІ Регіональна  студентська наукова конференція «Студентські культурологічні читання»

Теги: Жуковський, Зайцев, культурологія, конференція