В Острозькій академії провідні науковці обговорили внесення змін до Конституції України

08.07.2013

У Національному університеті «Острозька академія» п’ятого липня відбулося 5-те засідання постійно діючого методологічного семінару «Сучасний конституційний процес в Україні: проблеми теорії і практики» на тему: «Проект Концепції внесення змін до Конституції України: питання удосконалення».

Захід зініційований Конституційною Асамблеєю, Комісією з питань конституційного ладу та порядку прийняття і введення в дію змін до Конституції України, Національною академією правових наук України, Інститутом держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, Національним університетом «Острозька академія» та Фондом сприяння конституційним реформам в Україні.

У роботі семінару взяли участь представники Координаційного бюро, члени та наукові консультанти комісій Конституційної Асамблеї, вчені-провідні фахівці з конституційного права, теорії держави і права, теорії управління.

Учасників семінару привітали ректор Національного університету «Острозька академія», член «Конституційної асамблеї», професор Ігор Пасічник, голова Комісії з питань конституційного ладу та порядку прийняття і введення в дію змін до Конституції України, академік НАПрН України Олександр Скрипнюк, директор Фонду сприяння конституційним реформам в Україні Василь Зоря та директор Інституту права імені Іоникія Малиновського Національного університету «Острозька академія», професор Василь Попелюшко.

«Це перше публічне обговорення проекту Концепції внесення змін до Конституції України. Символічно, що воно розпочалося з найстарішого вищого навчального закладу східної Європи — Острозької академії. Критичні зауваження, які будуть висловлені сьогодні враховуватимуться Конституційною Асамблеєю під час роботи з проектом Концепції внесення змін до Конституції України», — зазначив Олександр Скрипнюк.

До обговорення доповіді «Питання вдосконалення проекту Концепції внесення змін до Конституції України», виголошеної Олександром Скрипнюком під час семінару, долучилися науковий консультант Комісії з питань конституційного ладу та порядку прийняття і введення в дію змін до Конституції України, доктор юридичних, доктор філософських наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка Денис Прокопов, науковий консультант Комісії з питань конституційного ладу та порядку прийняття і введення в дію змін до Конституції України, доктор юридичних наук, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Національного університету «Острозька академія» Віталій Ковальчук, експерт Фонду сприяння конституційним реформам в Україні, доцент кафедри права і законотворчого процесу Національної академії державного управління при Президентові України Віктор Мельниченко, кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії та історії держави і права Національного університету «Острозька академія» Сергій Іщук та кандидат політичних наук, доцент кафедри державно-правових дисциплін Національного університету «Острозька академія» Роман Мартинюк.

Пропозиції, висловлені під час семінару враховуватимуться при доопрацюванні проекту Концепції внесення змін до Конституції України, який планується затвердити у жовтні цього року.

Для ознайомлення широкого кола громадськості з результатами семінару видадуть збірник доповідей, який розповсюджуватиметься у навчальних закладах та бібліотеках.

Теги: Пасічник, Pasichnyk, Скрипнюк, Зоря, Конституційна Асамблея